The Alternate: Showroom Yöneticisi | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

The Alternate: Showroom Yöneticisi

Moda dünyası söz konusu olduğunda aslında görünen ve bilinenler o meşhur ve haliyle artık klişe söze tekabül ediyor. Gördüklerimiz aslında buz dağının sadece tepe kısmı. Okyanusun dibindeyse özenli çalışma, disiplin, sağlam bir ekip ve ciddi bir iş yükü yatıyor. Modada buz dağının görünmeyen kısmını işlediğimiz The Alternate serimizde showroom yöneticiliğini irdeliyoruz. 

Bir tasarımcıya, üreticiye ya da markaya bağlı çalışabilem showroom yöneticileri, markanın fashion buyer’lar ve editörlerle organik bağını sağlam tutan kişidir. Ayrıca her mağazada yeterli ürün stoğu da yine showroom yöneticisinin kontrolündedir.

Görev yükleri dolayısıyla hem stylistlerin hem de moda pr’larının işleriyle benzeşirler. IMA eğitimleri arasında bulunan Styling derslerinde; Güçlü bir teorik altyapıya sahip olup, Çekim ekibi ve yaratıcı (kreatif) ekiple çalışma prensiplerini öğrenip, profesyonel bir portfolyoya sahip olursunuz. Stylist, Stil Editörü, Stil Danışmani ve Moda Editörü gibi kariyer olanaklarinin yaninda showroom yöneticisi olarak  da kariyerinize devam edebilirisiniz. Zira bir showroom alanini düzenlemek ve bu düzeni sürdürmek icin bu programde verilecek egitimleri rahatlikla kullanabilirsiniz. Bunun yaninda iyi sunulmuş bir ürünün, servisin, düşüncenin veya görselin medyayı ve dolayısıyla tüketiciyi nasıl etkilediğini aktaran Moda İletişimi ve PR Programı, moda marka pazarlaması, moda iletişimi, halkla ilişkiler ve moda genel kültürü alanlarında çok kapsamlı bir eğitim sunuyor ve yine showroom yöneticisi olarak kariyer yapmayi düsünen ögrenciler icin hedef egitimlerden biri olarak karsimiza cikiyor. Uzun zamandır modanın görünmeyen kısmında kalam showroom yöneticiliği için radarlarınızı açık tutunuz ve keşfetmeye devam ediniz.