Orange Label Project | İstanbul Moda Akademisi
 
Ajanda
 
Aralık 05 2016 09:00 Aralık 05 2016 17:00 Europe/Paris Orange Label Project Orange Label Project false DD-MM-YYYY

Orange Label Project

Tarih:

5 Aralık, 2016

Moda, ‘Orange Label Project’ ile Kadına Karşı Şiddete Hayır Diyor!

Birleşmiş Milletler'in dünya çapında organize ettiği kadına şiddetle mücadele projesi  ‘’Orange Label Project’’ kapsamında bu yıl University of the Arts / London College of Fashion (LCF) önderliğinde moda okullarının katıldığı büyük bir proje bazlı yarışma gerçekleşti. Bu proje, kadına şiddete ve istismara karşı duyarlılığı arttırmak ve uluslararası kapsamda bu hareketi duyurmak amacıyla moda ve tasarım odaklı çalışmaların ortaya çıktığı bir proje olma özelliğini taşıyor.

Turuncu Rengin Gücü Bu Sefer Kadına Şiddete Dikkat Çekmek için Kullanılıyor...

Dünyanın her yerinden moda tasarımı öğrencileri, turuncu renginin kullanarak artistik ve sanatsal çalışmalar ile bu harekete katıldığı projeye bizler de İstanbul Moda Akademisi olarak, öğrencilerimiz ve ekip arkadaşlarımızla toplumsal bir sorun haline gelen bu konuya kendi dilimizden “HAYIR” demek için tasarımlarımızla birlikte projede yerimizi aldık ve video dalında 3. seçildik.

25 Kasım’da seçilen en iyi projeler; #takeover eventi #Orangelabelproject hashtag’i ile sosyal medyada paylaşım yaptı, böylelikle tüm dallarda katılan ve kazanan okullar projenin daha büyük kitlelere duyulmasını sağladılar.

Yarışmaya katılan okullar ve öğrencileri; ‘Saç&Makyaj, Tasarım, İllüstrasyon, Yazarlık ve Video’ dalları arasından seçtikleri bir ifade yöntemi ile ‘kadına şiddete dur’ dedi.