Ajanda

 
Mart 23 2017 09:00 Mart 23 2017 17:00 Europe/Paris NEW GEN Designers NEW GEN Designers false DD-MM-YYYY

NEW GEN Designers

Tarih:

23 Mart, 2017

İstanbul Moda Akademisi’nin Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü program mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, 23 Mart Perşembe günü Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında Grand Pera’nın büyüleyici mekanlarından Cercle d’Orient’da gerçekleşti.

New Gen Karma defilesinde “Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı”ndan 2015 yılında mezun olan Gökhan Yavaş ve 2016 mezunu Şebnem Günay  ile ‘‘Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı’’ 2014 mezunu Selen Akyüz’ün 10’ar parçadan oluşan koleksiyonları sunuldu. Daha önce de Mezuniyet Defilesi ile MBFWI’da yer alan ve bu heyecanı önceden yaşayan genç tasarımcılar, İMA’nın daimi desteğiyle deneyimlerine deneyim katarak, kendilerinden daha emin yollarına devam ediyorlar.

Gökhan Yavaş’ın ‘Byakko’, Selen Akyüz’ün ‘Under Pressure’ Şebnem Günay’ın ise ‘Wear Your Smile’ adlı temalarla tasarımlarını sundukları defile, Türk moda sektörü için umut vadederken; yeni mezun tasarımcılar için parlak geleceğe açılan ve aralanan en önemli kapılardan birini oluşturuyor.

İMA, bir başka uluslararası hareket olan ve moda dünyasında son günlerde adından sıkça söz ettiren ‘’White Bandana / Tied Together’’ ile cinsiyet, din, dil ve ırk ayrımcılığına karşı başlatılan harekete ve birlik çağrısına da duyarsız kalmadı. Herhangi bir politik görüş beyan etmeden sadece  birlik, beraberlik ve dayanışmaya işaret eden bu harekete İMA, New Gen defilesinde yer alan en başta moda tasarımcıları olmak üzere, modeller ile tüm defile ekibinin de bileğinde bulunan beyaz bandana ile katılım gösterdi.

Paylaş