Ajanda

 
Ekim 13 2016 09:00 Ekim 13 2016 17:00 Europe/Paris NEW GEN 2016 NEW GEN 2016 false DD-MM-YYYY

NEW GEN 2016

Tarih:

13 Ekim, 2016

 İMA’dan başarıyla mezun olan 5 genç moda tasarımcısı “New Gen” defilesiyle MBFW İstanbul’da yerini aldı....

Türk moda sektörünün en büyük organizasyonu olan MBFW İstanbul’da 
İMA Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü programları mezunları da koleksiyonlarını New Gen defilesi ile sergileyerek sektöre tanıttı.

İMA 2015 - 2016 Moda Tasarımı Bölümü mezunları arasından 11 - 15 Ekim 2016 tarihleri arasında MBFW Istanbul kapsamında düzenlenecek olan “NEW GEN” defilesinde koleksiyonunu sergileyecek isimler, modanın eğitim, tasarım, fotoğraf alanlarında uzman isimlerin seçimiyle “Kübra Ünlü, Lale İnceoğlu, Merve Gülbudak, Merve Odabaşı Doğu ve Şebnem Günay” moda haftasında yer aldı.

İMA mezunlarının hazırlamış olduğu tasarımlar, MTD Başkanı Mehtap Elaidi, Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, İMA Direktörü Seda Lafçı, Moda Tasarımcıları Özlem Kaya, Özgür Masur, Niyazi Erdoğan, Giray Sepin ile Moda ve Portre fotoğrafçısı Aslı Girgin’in yanı sıra İMA Moda Tasarımı Eğitmeni Raf Stesmans meydana getirdiği jüri tarafından değerlendirildi. Finale kalan 5 genç moda tasarımcısının koleksiyonu “New Gen” defilesi ile 13 Ekim, Perşembe günü, saat 18.30’da MBFW Istanbul’da sunuldu.

NEW GEN HAKKINDA

New Gen, yetenekli ve gelecek vaat eden moda tasarımcılarına profesyonel kapsamda destek vermek amacıyla İstanbul Moda Akademisi tarafından kurulmuş bir platformdur. 

Moda Tasarımı eğitimini tamamlamış, kendi markalarını geliştirme potansiyeline sahip genç yetenekleri moda dünyasına adım atmaya hazırlar; yaratıcılıklarını, bilgilerini ve yönetimsel becerilerini üretim dünyası ile birleştirme becerisi kazandırarak profesyonel koleksiyon hazırlaması, kendi markasını bulması ve sürdürülebilir olmaları konularında destekler.

New Gen’de yer alan genç yetenekler, koleksiyonlarını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da gösterme fırsatı yakalar. New Gen defilesinde yer alacak tasarımcılar her yıl sektörün uzman isimlerinden oluşan jüri değerlendirmesi sonucu seçilir ve ilkbahar – yaz, sonbahar – kış koleksiyonlarını sunmak üzere MBFWI’un 2 sezon takviminde yer alır.

Koleksiyonun tamamını incelemek için tıklayın.

Paylaş