Ajanda

 
Ekim 07 2013 09:00 Ekim 07 2013 17:00 Europe/Paris MBFWI Ekim 2013 / İMA Show MBFWI Ekim 2013 / İMA Show false DD-MM-YYYY

MBFWI Ekim 2013 / İMA Show

Tarih:

7 Ekim, 2013

İstanbul Moda Akademisi, mezunlarını İstanbul Moda Haftası'nda düzenlediği defileyle, moda profesyonelleri ve moda basını ile bir araya getirdi.

Bugünün ve geleceğin moda profesyonellerini yetiştirmeyi hedefleyen, akademik içeriğini gerçek hayatla buluşturan İstanbul Moda Akademisi’nin (İMA); 2012 - 2013 Tasarım Bölümü mezunları IFW platformundaki yerlerini aldılar.

Bu sene 5. mezunlarını veren İstanbul Moda Akademisi (İMA), sektör odaklı, iş temelli, bağımsız ve araştırmacı eğitim felsefesi ve vizyonuyla yetiştirdiği öğrencilerle moda sektörüne ciddi katma değer kazandırmaya devam ediyor. İMA öğrencilerine, endüstri ve Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarıyla iç içe yürüttükleri pek çok proje ile değerli deneyimler kazandırırken, onları; yenilikçi, yaratıcı süreci disipline etmeyi başarabilecek vizyon sahibi profesyoneller olarak rekabette kendi yollarını bulma aşamasına getirdi.

Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi, Moda Tasarımcısı Gamze Saraçoğlu’nun yanı sıra IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen ile İsko Uzman Pazarlama Yöneticisi Banu Yenici ve İMA Direktörü Seda Lafçı ile Akademik Direktör Eda Dorman’dan oluşan jürinin belirlediği mezunlar, ‘İMA 2013 Show’ ile MBFW İstanbul’daki yerlerini aldı.

7 Ekim 2013 Pazartesi günü, saat 15:30’da gerçekleşen İstanbul Moda Akademisi 2013 Show’da 4’er parça ile yer alan Moda Tasarımı bölümü mezunlarımız;  Ahmet ŞENOĞLU, Arzu ERDEM, Bilgen KARABİBER, Duygu SARICI, Ela KARAALİ, Esengül AKYÜZ, Esin TOP, Hazal ÖZMAN, Merve IŞIL ve Şenay ÖZOK.

Paylaş