Ajanda

 
Nisan 02 2011 09:00 Nisan 02 2011 17:00 Europe/Paris Istanbul Design Week Istanbul Design Week false DD-MM-YYYY

Istanbul Design Week

Tarih:

2 Nisan, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, DDF ve Hürriyet'in proje ortağı olduğu İstanbul Design Week 2011; tasarım, trend, moda, bilim, mimarlık ve teknoloji hakkında yeni projeler, sergiler, atölye çalışmaları ve konferans konuklarıyla dolu dolu bir hafta sundu.

Toplamda 10.000m2 lik  bir alana yayılan, ulusal ve uluslararası bir çok sergi ve tasarımcıya yer veren, aralarında Anthony Burrill, Ralph Wiegmann, Zuzanna Skalska ile Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Arhan Kayar gibi yerli ve yabancı çok sayıda ünlü konuşmacının olduğu tasarım haftası İstanbul'u tasarımın odak noktası haline getirdi.

Haliç'in iki kıyısını birbirine bağlayan Eski Galata Köprüsü'nde gerçekleşen İstanbul Design Week 1hafta süresince tüm dünyadan tasarım sergilerini ve tasarımcıları ağırlayarak  tüm tasarım dünyasının İstanbul'a odaklanmasını sağladı. Uluslararası tasarımcılar ve yabancı medyanın ilgisiyle Türkiye ve tasarım kültürünün tüm dünyaya tanıtıldığı bu hafta boyunca moda, tasarım ve sanatı her koldan kucaklayan İstanbul Moda Akademisi de standında birçok konuğu ağırladı. Konferanslar ve seyirlik stantlar ile dopdolu bir program sunan IDW'de İMA'nın Moda Tasarımı Bölümü mezunlarının tasarımları ve eğitim programları büyük ilgi gördü.

Paylaş