İMA SHOW 2019 | İstanbul Moda Akademisi
 
Ajanda
 
Haziran 27 2019 09:00 Haziran 27 2019 17:00 Europe/Paris İMA SHOW 2019 İMA SHOW 2019 false DD-MM-YYYY

İMA SHOW 2019

Tarih:

27 Haziran, 2019

12 yıldır sektöre tasarımcı yetiştiren Türkiye’nin önde gelen moda okulu İstanbul Moda Akademisi olarak, mezunlarımızın tasarımlarının yanında hali hazırda eğitim alan öğrencilerimizin de tasarımlarıyla yer aldığı dev bir defile organizasyonuna imza attık.

Bugüne kadar her yıl mezun ettiğimiz öğrencilerimizin çalışmalarını bir sergide topladık, bu yıl ilk kez moda tasarımı eğitimi alan birinci, ikinci sınıfların tasarımlarından seçilenlerle birlikte mezun öğrencilerimizin tasarımlarını dev bir defileyle tanıttık.

27 Haziran 2019 Perşembe akşamı Vodafone Park BJK Stadyumu’nun Moda Alanı Otopark’ında gerçekleştirdiğimiz defilede 70 model ile, Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı’mızın bir, iki ve üçüncü sınıflarında öğrenim gören toplamda 35 öğrencimizin 84 farklı tasarımı podyumda yer aldı.

Moda tasarımı birinci sınıf öğrencilerimizin 2018-19 eğitim dönemi süresince gerçekleştirdikleri ‘etek, gömlek ve elbise projeleri’, ikinci sınıf öğrencilerimizin ilk koleksiyonlarını hazırladıkları ‘mini koleksiyon’ projesi, ilk kez bir defile ile sergilendi. Birbirinden farklı tema ve konseptler geliştirerek hayata geçirilen ‘final projeleri’ ise moda tasarımı son sınıf öğrencilerimiz için moda haftasına açılan kapıya anahtar niteliğindeydi.

Moda, tekstil, perakende, sanat ve basından önemli isimlerden oluşan yaklaşık 700 davetlinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz defilede aynı zamanda New Gen Jürisi de yer alıyordu. Modanın farklı disiplinlerinde yer alan profesyonellerden oluşan jüriye ünlü moda tasarımcısı Bora Aksu başkanlık etti. Moda Tasarımı Lisans Programı son sınıf öğrencilerimizin çalışmalarını değerlendiren jüride John Lau, Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Özlem Kaya, Şebnem Günay, Özge Sarıkadılar, Kaner Kıvanç, Burak Sanuk, Mert Yemenicioğlu, Oğuz Erel, Alper Uzel, İlke Güzelsoy Cerci, Duygu Bengi, Aytekin Yalçın ve Burçin Ünaldı yer alıyor. Jüri, son sınıf öğrencilerimizin çalışmalarını değerlendirerek, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da her sezon gerçekleştirdiğimiz “New Gen” karma defilesinde yer almaya hak kazananları belirledi.

İstanbul Moda Akademisi olarak, deneyimleyerek öğrenme çerçevesinde geliştirilen ve yaratıcılığı destekleyen metodolojimizle gençlere hayalindeki moda kariyeri için birçok fırsat sunuyoruz. Sektöre kazandırdığımız 374’ü akademik programlardan moda tasarımı eğitimi almış toplam 12 binin üzerinde mezunumuzla genç yetenekleri her sezon Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da destekliyor ve hayallerine bir adım daha yaklaşmalarına olanak sağlıyoruz.