Ajanda

 
Ekim 13 2012 09:00 Ekim 13 2012 17:00 Europe/Paris IFW Ekim 2012/ İMA Show IFW Ekim 2012/ İMA Show false DD-MM-YYYY

IFW Ekim 2012/ İMA Show

Tarih:

13 Ekim, 2012

İstanbul Moda Akademisi, mezunlarını İstanbul Moda Haftası'nda düzenlediği defileyle, moda profesyonelleri ve moda basını ile bir araya getirdi.

Bugünün ve geleceğin moda profesyonellerini yetiştirmeyi hedefleyen, akademik içeriğini gerçek hayatla buluşturan İstanbul Moda Akademisi’nin (İMA); 2011 - 2012 Tasarım Bölümü mezunları IFW platformundaki yerlerini aldılar.

Bu sene 4. mezunlarını veren İstanbul Moda Akademisi, sektör odaklı, iş temelli, bağımsız ve araştırmacı eğitim felsefesi ve vizyonuyla yetiştirdiği öğrencilerle moda sektörüne ciddi katma değer kazandırmaya devam ediyor. İMA, öğrencilerine endüstri ve Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarıyla iç içe yürüttükleri pek çok proje ile değerli deneyimler kazandırırken, onları; yenilikçi, yaratıcı süreci disipline etmeyi başarabilecek vizyon sahibi profesyoneller olarak rekabette kendi yollarını bulma aşamasına getirdi.

Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi, Moda Tasarımcıları Dilek Hanif, Gamze Saraçoğlu ve Aslı Jackson’un yanı sıra Beymen Tasarım Yöneticisi ve Harper’s Bazaar Moda Danışmanı Aslı Abbasoğlu, Doğuş Perakende Grubu Genel Müdürü Roueida Hobeika Matin, Vogue Dergisi Editörleri Yaprak Aras, Barış Çakmakçı ile fotoğraf sanatçısı Aslı Girgin ve İMA Direktörü Seda Lafçı’dan oluşan jürinin belirlediği mezunlar, ‘İMA 2012 Show’ ile İstanbul Moda Haftasında’ki yerlerini aldılar. Mezun öğrenciler, en yoğun ilgi gören defilelerden biri olan ‘İMA Show 2012’ ile emeklerinin ve başarılarının karşılığını almak üzere büyük adımlar atarak sektörle kucaklaştılar.

Paylaş