Ajanda

 
Ağustos 26 2010 09:00 Eylül 19 2010 17:00 Europe/Paris Dice Kayek 'İstanbul Contrast' Sergisi Dice Kayek 'İstanbul Contrast' Sergisi false DD-MM-YYYY

Dice Kayek 'İstanbul Contrast' Sergisi

Tarih:

26 Ağustos, 2010 to 19 Eylül, 2010

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) ve İstanbul Moda Akademisi’nin (İMA) organizasyonunda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle, İstanbul Fashion Week kapsamında gerçekleşen “İstanbul Contrast”,  26 Ağustos-19 Eylül tarihleri arasında İstanbul Modern’de sergilendi. 

Paris Moda Haftası ve Fransa’da Türkiye Mevsimi Final Etkinlikleri kapsamında Paris Art Decoratif Müzesi’nde yer alan Dice Kayek’in  “İstanbul Contrast” sergisi, şimdi de İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle İstanbul Modern’de sanat severlerle buluştu.

Dice Kayek imzasının yaratıcıları, dünyaca ünlü tasarımcılarımız Ece ve Ayşe Ege’nin “İstanbul Contrast” sergisi, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle 26 Ağustos Perşembe günü İstanbul Modern’de açıldı. 

Dünya üzerinde modernizmin ve oryantalizmin en güzel harmanlandığı şehirlerden biri olan İstanbul’un barındırdığı görkemli tarihin modern yüzü Dice Kayek koleksiyonunda bu kez ters açıdan yorumlanıyor. Dice Kayek, var olan zıtlıkların yarattığı değeri 26 farklı tasarımla ortaya koyarken, her giyside İstanbul’un farklı bir yüzünü simgeliyor. 

Sergide, Dolmabahçe Sarayı Kış Bahçesi’nin büyülü güzelliği, dantellerle bezenmiş bir kıyafette, Galata Köprüsü’nün ferforjeleri ise metal parçalarla işlenmiş bir başka siluette karşımıza çıkıyor. “Kubbe”, “Kumru”, “Lokum”, “Galata”, “Topkapı”, “Lale”, “Kaftan” ve “Boğaziçi”  bu özel giysilerden sadece birkaçı.  

Paylaş