Ajanda

 
Mart 11 2014 09:00 Mart 11 2014 17:00 Europe/Paris Best of İMA Best of İMA

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

false DD-MM-YYYY

Best of İMA

Tarih:

11 Mart, 2014

Yer:

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

İMA Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı mezunları ve öğrencilerinin tasarımlarından seçilen en iyi parçalar, İMA moda tasarımı eğitmeni Raf Stesmans’ın styling’i, moda ve portre fotoğrafçısı ve yine İMA eğitmeni Aslı Girgin’in fotoğrafları ile, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul presented by American Express FW'14 boyunca görüldü.

Best of İMA, geçtiğimiz yılın 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin yaptığı başarılı işleri, farklı ve tamamen İMA’ya özgü bir projede kullanma fikrinden doğmuş bir çalışma. Moda ve portre fotoğrafçısı ve İMA eğitmeni Aslı Girgin’in fotoğrafları ile İMA moda tasarımı eğitmeni Raf Stesmans’ın styling’iyle hayat bulan projenin, İMA’nın genç ve fresh yüzünü, farklı bir pencereden aktarması aslında fotoğrafların çıkış noktasını oluşturuyor.

Farklı kültürlerlere, disiplinlere ait pek çok öğenin birarada yansıtılması fikriyle İMA mezunlarına ve öğrencilerine ait parçalar, “Tribal Punk” teması içinde karışık olarak kombinlendi, iddialı makyajlar ve kullanılan çarpıcı aksesuarlarla farklı bir konsept yaratıldı.

Parçalar ve hayal gücünün birlikte kombinlendiği çekimlerin çarpıcı makyajları Powderroom’dan Elif Girgin; saçları No.21’den Serkan Yildirim, art direction’ı Bravo İstanbul’dan ise Ulaş Eryavuz’a ait. Güçlü görsel bir etki yaratması amaçlanan Best Of İMA, tasarımcı adaylarının çıkardığı ürünleri özgür ve sıradışı bir dilde anlatıyor.
 

Paylaş