Ajanda

 
Haziran 30 2009 09:00 Haziran 30 2009 17:00 Europe/Paris 2009 Mezuniyet Töreni ve Sergi Açılışı 2009 Mezuniyet Töreni ve Sergi Açılışı

İstanbul Moda Akademisi

false DD-MM-YYYY

2009 Mezuniyet Töreni ve Sergi Açılışı

Tarih:

30 Haziran, 2009

Yer:

İstanbul Moda Akademisi

Modaya 360 derece bakışla yaklaşan ve geleceğin moda profesyonellerini yetiştirmeyi hedefleyen, Türkiye’nin en yetkin moda eğitimi platformu İstanbul Moda Akademisi (İMA), 2010 – 2011 senesi Tasarım Bölümü öğrencilerini görkemli bir törenle mezun etti.

2007 yılından bu yana faaliyet gösteren İstanbul Moda Akademisi (İMA), tasarım bölümü mezunlarının çalışmalarını, Teşvikiye’deki binasında düzenlenen sergi ile moda severlerin beğenisine sunuyor. İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, sektörün değerli başkanları ve önde gelen isimlerinin de katıldığı 30 Haziran 2011, Perşembe günü gerçekleşen sergi açılışı İMA öğrencilerinin orijinal tasarımlarından oluştu. Mezunlar, bu sergi ile bir tasarım yaratmanın yanı sıra eserlerinin hayata geçiş evrelerine de bire bir dâhil olduklarını ortaya koydu. 

İMA, bugünün ve geleceğin moda profesyonellerinin heyecanla karşıladığı bir platform. Akademi, moda ve tekstil endüstrisinden beslenerek, sektöre kalifiye insan kaynağı yaratırken yine sektörü güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda İMA’nın gurula mezun ettiği öğrenciler, endüstri ve Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarıyla ile iç içe yürüttükleri pek çok proje ile değerli deneyimler kazandılar ve şimdi araştırmacı, yenilikçi, yaratıcı süreci disipline etmeyi başarabilecek vizyon sahibi bireyler olarak global rekabette kendi yollarını bulma aşamasındalar. Bilinen biçimleri, yaratıcı gözleriyle farklı algılayıp, sıradışı formlara sokan, hayal güçlerini geometri ve teknolojinin yardımıyla üç boyuta taşıyan geleceğin moda tasarımcıları olarak, tamamlanmış ilk tasarım hikayelerini, taptaze bir heyecanla  modaseverlerle paylaşıyorlar. 

Paylaş