Takvim

 
Mart 28 2018 09:00 Mart 28 2018 17:00 Europe/Paris 10 Yılda 10 Binin Üzerinde Mezun Veren İMA, Mezunlarına Sahip Çıkmaya Devam Ediyor! 10 Yılda 10 Binin Üzerinde Mezun Veren İMA, Mezunlarına Sahip Çıkmaya Devam Ediyor! false DD-MM-YYYY

10 Yılda 10 Binin Üzerinde Mezun Veren İMA, Mezunlarına Sahip Çıkmaya Devam Ediyor!

Tarih:

28 Mart, 2018

İstanbul Moda Akademisi’nin moda tasarımı mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, 28 Mart Çarşamba günü Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti.

İMA mezunları genç tasarımcılar Şebnem Günay ve Neslihan Çömez’in New Gen için hazırladıkları koleksiyonları, moda sektörünün önemli isimlerinin katıldığı Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Sonbahar-Kış 2018 kapsamındaki “NEW GEN” defilesinde sergilendi. 

İMA, hazırlık, lisans ve lisansüstü eğitimleriyle yarattığı kendi ekosistemi içerisinde her daim gelişimi destekleyen bir bakış açısı ile öğrencilerine ve mezunlarına; endüstriyi yakından tanıyıp, profesyonel hayata adım atmaya hazırlanırken yol haritası çiziyor, sektöre köprü niteliği taşıyan eğitim anlayışı ile deneyim kazanmayı, kuvvetli network’ler kurmayı esas alan vizyonu ile MBFWI gibi Türkiye’nin en önemli moda etkinliğinde de destekliyor. 

New Gen Karma defilesinde “Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı”ndan 2016 yılında mezun olan Şebnem Günay  ile ‘’Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı’’ 2017 mezunu Neslihan Çömez’in 15’er parçadan oluşan koleksiyonları sunuldu. Daha önce de Mezuniyet Defilesi ile MBFWI’da yer alan ve bu heyecanı önceden yaşayan genç tasarımcılar, İMA’nın daimi desteğiyle deneyimlerine deneyim katarak, kendilerinden daha emin yollarına devam ediyorlar.

Şebnem Günay’ın ‘Still Taste the Past’ ile Neslihan Çömez’in ‘Hide Your Inverse’ adlı temalarla tasarımlarını sundukları defile, Türk moda sektörü için umut vadederken; yeni mezun tasarımcılar için parlak geleceğe açılan ve aralanan en önemli kapılardan birini oluşturuyor. 

Bu sezon yapılan New Gen Defilesi’nin bir de sürprizi vardı. ‘Bir Dilek Tut Derneği’ ile yapılan iş birliği sonucu en büyük hayali moda tasarımcısı olmak ve podyumda yürümek isteyen 2 gencin hayalinin gerçekleştirilmesi defilenin en anlamlı sürprizi oldu.

Paylaş