Karakter ve Psikolojiye Göre Giyim | İstanbul Moda Akademisi

Karakter ve Psikolojiye Göre Giyim


Doğru giyim deyince akla ilk gelen vücut tipi, renk analizi ve stil oluyor. Bu süreçte giyimi en derinden etkileyen faktör ise unutuluyor: kişinin karakteri ve günden güne değişen psikolojisi. Günümüzde artık stil danışmanları; müşterileriyle çalışmaya başlamadan önce karakter ve psikoloji çözümlemesi yapıyorlar.

Süre:
12 saat (3 saat x 4 gün)

Eğitim Şekli:
Online

Gün ve Saat:
Pazartesi-Çarşamba, 18:30-21:30

Başlangıç Tarihi:
26 Temmuz 2021

Eğitim Tarihleri:
26-28 Temmuz, 2-4 Ağustos 2021

Bu eğitimde de stil, renk grupları, desen ve kesim olmakta, ama bugüne kadar hiç görmediğiniz şekilde. Tüm bunlar karakter ve psikolojiyle nasıl şekillenmeli ve giyime nasıl yansımalı göreceğiz. Alışveriş alışkanlıklarınızın, gardrop sorunlarınızın siz farkında olmadan dış dünyaya ne mesajlar verdiğini öğrenerek bunları iyileştirme fırsatı bulacaksınız. Gardrobunuz, karakterinizle uyumlu olduğu zaman daha mutlu ve verimli olduğunuzu göreceksiniz. Hatta gerektiğinde psikolojinizi değiştirmek için bile kullanabileceksiniz.  
Bu eğitim hem stil danışmanlığı, imaj danışmanlığı, kurumsal danışmanlık gibi alanlarda profesyonel danışmanlık hizmeti veren kişilere, hem de giyimine herkesten farklı bir yorum getirmek isteyen herkese yöneliktir.

  • Psikolojideki 4 farklı karakter tipi
  • Bu tiplere özel renk grupları, desen ve kesim
  • Farklı karakter tiplerine göre gardrop oluşturma
  • Gardrop ve alışveriş psikolojisi

PROGRAM CONTENT

Egitmen: Zeynep Erkan

Zeynep Erkan; Boğaziçi Üniversitesi Çevirmenlik Bölümü'nden simültane çevirmen olarak mezun olduktan sonra, İngiltere’de reklam alanında yüksek lisans yapmıştır. Reklamcılık yılları marka yöneticiliği ve stratejik planlama yaparak Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalışarak geçmiştir. Ancak içindeki moda tutkusuna daha fazla karşı koyamayarak sektör değiştirmiştir. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü yapmış, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler vermiştir. Bu süreç boyunca marka danışmanlığı, stil danışmanlığı ve styling alanlarında sahip olduğu farklı hizmet anlayışına kavuşmasını sağlayan deneyimlerini moda danışmanlığı şemsiyesi altında sunmaya karar vererek Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da eğitimler almış ve GerçekSen’i kurmuştur. İstanbul Moda Akademisi’nde stil danışmanlığı, styling, moda ve trendler üzerine eğitimler veren Zeynep Erkan, daha önce Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul gibi dergilerde moda yazarlığı ve stil editörlüğü yapmıştır. Sitesi www.gerceksen.com ve Instagram'da _zeynep_erkan hesabından moda, trendler ve stil danışmanlığı ile ilgili yazılar yazmaktadır.