21. Yüzyılın Trendi: Mindfulness | İstanbul Moda Akademisi

21. Yüzyılın Trendi: Mindfulness

Süre: 6 Saat (1 Gün)

Katılım Ücreti: 300 TL
 

 

Gün ve Saat: Cuma 10:00-17:00

Eğitim Tarihi: 09 Kasım Cuma
 

 

Eğitim Yeri:
İstanbul Moda Akademisi

 

Eğitim İçeriği:

Gün içerisinde farkındalığımızı isteyen pek çok olayla karşı karşıya kalırız. Çalışma yaşamının ve özel yaşamımızın gereklerini yerine getirirken bir yandan kendi duygusal dengemizi koruyabilmek için bilinçli farkındalığa sahip olmamız önemlidir. Bilinçli farkındalık (Mindfulness), şimdiki zaman farkındalığıdır; dikkatin, anbean, kendimizde ve çevremizde olan bitene bilinçli bir şekilde yöneltilmesidir. Yaşanan deneyimi yargılamadan ya da kontrol etmeye çalışmadan gözlemleyebilmek ve şimdi, burada olanı kabul edebilmek için dikkatin eğitilmesidir. 5 duyu ile algılananların, düşüncelerin ve duyguların farkında olmak ama bunların hiçbiri ile özdeşleşmemek demektir. Kendimize ve yaşadığımız deneyime şefkatle yaklaşmaktır.
Araştırmalar, mindfulness pratiklerinin kişinin mutluluk ve huzur seviyesini artırdığını, stresini azalttığını ve kendine güvenini, başkalarıyla olan ilişkilerini, odaklanmasını, olumlu bakış açısını ve benlik saygısı geliştirdiğini ortaya koymaktadır.
Bu eğitimde öğreneceğiniz mindfulness teknikleri ile iş yaşamının stresi ile yorulan zihninizi dinlendirebilir, dikkatinizi güçlendirebilir ve yaşamı dolu dolu yaşamaya başlayabilirsiniz.

•    Mindfulness’ın Kökenleri
•    Otomatik Pilotu Kapatmak
o    Yargılayıcı Bir Zihinden Açık Bir Zihne Yolculuk
•    Şimdi ve Burada Yaşamak
o    Yaşamla Yeninden Bağlantı Kurmak
•    Dikkati Yönetmek
o    Dağılan Zihni Toplamak
•    Nefes Farkındalığı
•    Mindfulness ve Bilimsel Araştırmalar
o    Mindfulness Strese Çare midir?
•    Beynin Yapısı ve Olumsuzluk Eğilimi
•    Beden Farkındalığı
•    Günlük Yaşamda Mindfulness Uygulamaları
 

PROGRAM CONTENT

Egitmen: Oya Sütçü

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Oya Sütçü “İnsanlarla ilgili bir iş yapmalıyım” düşüncesi ile insan kaynakları alanında kariyer yapmaya karar verdi. Aynı yıl, Yapı Kredi Bankası İnsan Kaynakları Yönetiminde “Management Trainee” olarak kurumsal çalışma hayatına başlayan Oya Sütçü, performans değerlendirme, kariyer yönetimi, işe alım süreçlerinde çalışmış ve kurumsal gelişim projelerinde yer aldı. 2003 – 2005 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı, 2005’te Yapı Kredi-Koçbank birleşmesi sonrasında insan gücü planlama, ik bütçeleme, expat yönetimi ve ik yurtdışı raporlama süreçlerinin yöneticisi oldum ve bu süreçleri yeniden yapılandırdı. 2008’de kariyerine yeni bir yön çizerek, yönetim danışmanlığı alanında çalışan bir şirketin kurucu ortağı olan Sütçü, kurumsal şirketlerde projeler yapıyor 2009’da kişilik tiplerini inceleyen bir metodoloji olan Enneagram ile tanıştı ve Enneagram’ı kullanarak liderlik becerileri, takım çalışması, iletişim becerileri gibi eğitimler geliştirdi. 2011’de aldığı Erickson College International’dan ICF (Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği) onaylı “Çözüm Odaklı Koçluk” eğitimi ile insanı tanıma konusunda çok derin bir bilgi sunan Enneagram bilgisini, insanları geliştirme konusunda çok etkili bir araç olan koçluk bilgisi ile zenginleştirdi. Ayrıca “şimdi ve burada olmak”, “prezans”, “otomatik pilotta yaşamak” gibi kavramları derinlemesine incelemek ve uygulayabilmek için Mindful Schools bünyesinde verilen “Mindfulness Fundamentals”, “Mindful Educator Essentials” ve “Mindful Communication” programlarına katıldı. Aldığı her bir eğitim ile yapbozun parçalarının birbirine oturması gibi kavramlar zihnimde oturtan Oya Sütçü, halihazırda Oya Sütcü Koçluk & Eğitim markası altında, bireysel koçluk ve grup koçluğu hizmeti veriyor.