Tüketici Davranışları ve Trend Araştırmaları | İstanbul Moda Akademisi

Tüketici Davranışları ve Trend Araştırmaları

Süre: 6 Saat (3 saat x 2 gün)

Katılım Ücreti: 300 TL

Gün ve Saat: Salı ve Perşembe 18.30-21.30

Başlangıç Tarihi: 01 Kasım 2016

Eğitim Tarihleri:

01 Kasım Salı 18.30-21.30

03 Kasım Perşembe 18.30-21.30

Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Günümüzde başarılı bir marka olabilmenin en temel koşullarından birisi bu markanın ürün ve hizmetlerinin tüketicilerin ihtiyaç ve isteklerine cevap verebilmesidir. Tüketicilerin her geçen gün daha bilinçli tüketim yapmaya başladığı ve iletişime geçip geçmeyeceği markaları giderek tamamıyla kendisinin belirlediği moda dünyasında, profesyonel bir şekilde yapılan tüketici davranışları analizleri stratejik açıdan büyük önem taşımakta. Bununla birlikte kısalan trend ve ürün ömürleri moda dünyasında çalışan yöneticileri çok daha hızlı hareket etmeye zorlamakta.

Trendleri yakından takip edip, markanızın vizyonuna ve kimliğine uygun bir şekilde nasıl entegre edeceğinize karar verirken kullanacağınız yöntemler markanızın başarısını önemli derecede etkileyecektir.

İçerik:

  • Güncel Tüketici Davranışları ve Tüketici Eğilimleri
  • Tüketici Davranışları Araştırma Teknikleri ve Moda Sektöründen Güncel Örnekler
  • Tüketici Davranışları Araştırmasının Marka Stratejisine ve Operasyonel İşlere Yansıtılması
  • Trend Araştırma Teknikleri ve Moda Sektöründen Güncel Örnekler
  • Trend Araştırmasının Marka Stratejisine ve Operasyonel İşlere Yansıtılması

Gerekli Malzemeler:

  • Laptop/Tablet Bilgisayar

PROGRAM CONTENT

Egitmen: Bilgen Coşkun

İstanbul Moda Akademisi Moda Yönetimi Program Lideri olan Dr. Bilgen Coşkun, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Osnabrück Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Bölümü’nde Pazarlama ve İletişim alanında yüksek lisansını tamamlayan Coşkun, Doktora çalışmasını Berlin Steinbeis Üniversitesi'nde Marka Yönetimi ve İletişimi alanında yaptı. 10 seneyi aşkın bir süredir GAP, Esprit, Zalando, Gerry Weber, GQ Almanya ve İngiltere, Dazed and Confused, Beiersdorf, L'Oréal, Mercedes, Volkswagen, Turkcell ve Nokia gibi global moda ve lifestyle markalarına strateji, ürün/koleksiyon geliştirme, iletişim ve perakende konularında danışmanlık hizmetleri sunuyor.