MBFWI 3.gün notları… | İstanbul Moda Akademisi

MBFWI 3.gün notları…

(Fotoğraf: Burak Besen)

İstanbul Fashion Incube tasarımcılarından Songül Cabacı’nın “Kozmoz” temalı İlkbahar – Yaz 2014 koleksiyonu, pudra tonları ve grafik detaylarla doluydu… Her biri kendi içinde kombinlenebilir parçalardan oluşan defilenin finalini ise Ceyda Ateş yaptı!

Selma State’in Barış Çiçekleri isimli sunumu Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un üçüncü gün defilelerindendi. 60’lar ve 70’lerin havasını estiren defilede tüyler, payet kullanımları ve transparanlar dikkat çekiciydi.


(Fotoğraf: Merve Goral)

Ceket, pantolon ve şortları sportif kumaşlarla yorumlayan Serdar Uzuntaş’ın erkek koleksiyonu podyumda “deniz kenarında bir gün” havası estirdi! Koleksiyon, rahatlığını birinci sırada tutan erkeklerin favorisi olmaya aday!

İstanbul Fashion Incube tasarımcılarından Günseli Türkay, kendi tasarladığı baskılarla oluşturduğu, “Brave New World” temalı koleksiyonuyla sportif aynı zamanda da şık bir seçki sundu.


(Fotoğraf: Deniz Aydın)

Tuvanam 2014 İlkbahar Yaz koleksiyonunda dantel detaylar göz kamaştırıyordu. 1920′lerin ruhunu yansıtan defilede saten ve danteller kullanılarak tasarlanan sabahlık ve gecelik formundaki elbiseler, taşlarla süslenmişti. Koleksiyonun en gösterişli parçası ise, kristal taşlardan oluşan 10 kg ağırlığındaki ceketti.

(Fotoğraf: Ekrem Şerif Egeli)

MBFWI’un üçüncü gününün son defilesi Hakan Akkaya’ya aitti. Defilede iddialı detaylar ve modern kesimler ön plandaydı. Renkli deriler kadar siyah-beyaz monokrom oyunların da ilgi odağı olduğu defilenin baş mankeni ise Çağla Şikel’di.

(Fotoğraf: Ekrem Şerif Egeli)

Lady Faith Designed by Nazlı Soylu MBFWİ’un 3. günün ilk stüdyo sunumuydu. Nazlı Soylu’nun printleri, renkler ve desenlerin kışkırtıcı flörtünden ilham alıyordu. Kith & Kin’in studio sunumunun yanı sıra MBFWI kapsamında Arzu Kaprol de bir koleksiyon gösterimi de gerçekleştirildi. Arzu Kaprol’ün lazer kesim detayların göze çarptığı, yılan derisini ön planda tutan koleksiyonu davetliler tarafından ilgi ile karşılandı.

(Fotoğraf: Ekrem Şerif Egeli)