İMA’nın Mart Ayı Kısa Eğitimleri | İstanbul Moda Akademisi

İMA’nın Mart Ayı Kısa Eğitimleri

İstanbul Moda Akademisi, her daim moda sektörüne giriş yapmak isteyen veya sektörde çalışıp kendini belirli bir alanda geliştimek isteyen adaylarına uygun eğitimleriyle ön plana çıkıyor. Zaman ve yoğunluk sebebiyle sektöre girişini erteleyen profesyonel ve amatörler için İMA Mart Ayı Kısa Eğitimlerini oluşturdu bile.

16 Mart-01 Nisan arasında sürecek Moda Çizim Teknikleri  moda tasarımı alanına ilgi duyanların hayal ettiklerini çizebilmeye yönelik ilk adımlarını atacakları başlangıç seviyesinde bir eğitim. Çizim teknikleri eğitiminde anatomi, çizgi değerleri ve boyutlandırma ile ilgili detaylı bilgi edinen katılımcılar, çeşitli malzemelerle boya tekniklerine giriş yaparak serbest çalışmalarla figür çizmeyi öğrenirken vücut oran-orantı ilişkisine dair bireysel çizim üsluplarını keşfetme fırsatı bulacaklar.

Hedeflerle Yönetim ve Temel Finans, 3 gün boyunca sürüyor. Şirketler tüm birimlerden karlılığa katkı sağlamalarını bekler. Rekabet arttıkça bu beklenti de artar. Bu beklentiyi karşılayabilmek için tüm birimlerin parasal sonuç doğuran kararlarını bilinçli vermeleri gerekir. Toplamda 9 saat sürecek bu eğitim, bu kararların alınmasını sağlamak için katılımcıların satış sürecinin öncesinde ve sonrasında gerekli hesaplamaları yapabilmelerini ve finansal veri, gösterge ve analizleri yorumlayabilmelerini sağlamayı amaçlar.

14 Mart ve 21 Mart tarihlerinde verilecek Kumaş ve Lifler kapsül eğitimi, tekstil lifleri, kumaşlar ve kullanımlarına ilişkin temel bilgi ve farkındalık kazanmak isteyenleri hedef alıyor. Moda sektöründe kullanılan lifler ve kumaş yapılarından, bu yapıların nasıl ve hangi amaçlarla kullanılması gerektiğinden, ürünün hangi kullanımlara uygun olduğundan ve nihai kullanıma etkilerinden bahsedilecek. Katılımcılar eğitim sonunda, kumaş  yapıları ve kumaş kompozisyonları hakkında temel bilgiler kazanacaklar.

Moda Genel Kültürü, 12 saat süren bir kapsül eğitim. Moda genel kültürünü geliştirmek, modada güncel haberleri yakalamak ve moda terminolojisini öğrenmek isteyenlere yönelik başlangıç seviyesindeki bu eğitimde modanın geçmişi, moda endüstrisine yön veren önemli olaylar ve kişiler, marka ve tasarımcı analizleri, temel moda, trend ve formların  sorgulanması ayrıca tasarım sürecinin nasıl işlediğine dair detaylı bir bakış açısı ve bilgi verilmesi hedeflenmekte.

2 gün sürecek Range Planing Başlangıç düzeyi eğitimi, moda trendlerini ve tüketici eğilimlerini göz önünde bulundurarak, hedef kitleye uygun ürün yelpazesinin yeterli çeşitlikte olması ve tedarik sürecinin planlamaya uygun ilerlemesini sağlamaktır.

Merchandiser, satın almacı (buyer), planlama ekibi ve tasarımcılara yönelik bu eğitimin sonunda doğru bir koleksiyon oluşturmak üzere gereken analiz ve planlama yöntemlerine hakim olacaksınız.

Eğitimler ve detaylı bilgi için şöyle buyurun.