Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı – Erkek Giyim | İstanbul Moda Akademisi

Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı – Erkek Giyim

Moda dünyasının uzun zamandır gözdesi kadın giyimin tahtı son birkaç sezondur hiç olmadığı kadar şiddetli sarsılıyor ve erkek giyim sınırlarını kadınların gardıroplarına doğru genişletiyor. Büyük fiyonklu şifon gömleklerden eteklere uzanan tasarımlar kulislerde haliyle erkek giyimin daha yaratıcı ve yenilikçi bir alan sağlayabileceği sorusunu gündeme getiriyor. Güncelin nabzını tutan ve moda sektörüne adım atmak isteyenleri yenilikçi eğitimleriyle buluşturan İstanbul Moda Akademisi de tam bu noktada dikkatleri çekiyor.

Yaratıcı ve görsel becerileri teknolojiyle birleştiren moda tasarımı ve teknolojisi erkek giyim programı, moda tasarımının, ilham alma aşamasından koleksiyon oluşturmaya uzanan tüm süreçlerine kapsamlıca değiyor. Üç yıllık olan program London College of Fashion’da eğitim ve diploma şansı da sunuyor.  İki yıl İMA’daki eğitimin devamında yeterli başarıyı gösterir ve İngilizce yeterlilik için IELTS 6 puana sahipseniz, dilediğiniz taktirde 3. sene Londra’ya gidip, London College of Fashion’da 1 sene daha okuyarak lisans diplomasına sahip olabiliyorsunuz.

Moda tarihinden başlayarak moda tasarımıyla ilişkili tüm süreçler hakkında bilgi sahibi olacak ve yeteneklerinizi keşfedeceğiniz bu programda araştırma metodolojisi ve tasarım sürecine deneysel bir bakış açısı kazanacak, saha ziyaretleri, seminerler, moda alanında profesyonel konuşmacılar  ile gerçek hayattaki uygulamaları öğreneceksiniz. Ünlü moda tasarımcılarıyla projeler gerçekleştirecek onları daha yakından tanıyacaksınız. Sektörde yer alan önemli  erkek giyim markalarıyla çalışma fırsatı yakalayacak, verdikleri brief doğrultusunda marka için kendi mini erkek koleksiyonunuzu hazırlayacaksınız.

Program sonunda final projeniz olan ilk koleksiyonunuzu hazırlayarak profesyonel bir portfolyaya sahip olacak, koleksiyonunuzu İstanbul Moda Haftası’nda defile ile sektöre sunacaksınız.