Stylesight, İlkbahar-Yaz 2015 VM Trendlerini Yayınladı! | İstanbul Moda Akademisi

Stylesight, İlkbahar-Yaz 2015 VM Trendlerini Yayınladı!

Biz henüz Sonbahar-Kış’ı yaşıyor olsak da, moda dünyası İlkbahar-Yaz 2015 trendlerini konuşmaya başladı bile! İlkbahar-Yaz 2015 sezonunda visual merchandising alanında karşımıza 4 ana tema çıkıyor. Bunlar; Impulse, Harmony, Memory ve Core.

Stylesigth’ın 2015 için hazırladığı visual merchandising ana trendlerinden biri olan Impulse’ın alt temaları ise…

Color Escapism

Color Escapism, 1960’lar ve 1970’lerin optik illüzyonlar yaratarak duyuları zenginleştiren Op Art akımının modern güncellemelerini içinde barındırıyor. Moda trendlerinde de birkaç sezondur görmeye alıştığımız Op Art, renk, boyut, yansıma, hareket gibi ana elementlerle, perakende alanlarını renkli ve üç boyutlu deneyimlere dönüştürüyor!

Sensory Surfaces

3D’nin önlenemez yükselişi dokulu duvarkağıtları trendini tetikledi.
Duyuları provoka etmek, dokunuşu gibi deneyimlere odaklanan bu trendlere müşterilere görselliğin de ötesinde bir deneyim sunmaya hazır olun!

Water World

Su, camlı alanlar, dalga efektleri ve yansımalarla perakendede görsel düzenlemelere farklılık katıyor. Suyun gelgit haline bürünmüş dalga efektleri nebölmeli alanlarda rastlarken, oyuncu, retro flashbackler, su damlası efektli baskılar, havuz bölmeli duvarlar, pırıltılı denizaltı dünyası ve Japon balığının kattığı enerji ve canlılık bu trendin öne çıkan kullanım şekilleri olarak karşımıza çıkıyor.

Rainbow Ribbons

Renkli kurdeleler ve fiyonkların rengarenk yelpazesi perakende alanlarına enerji katıyor. Koji Iyama’nın “masking tape” enstalasyonundan esinlenen trend, gökkuşağı şeritleriyle alanlara farklı bir ifade ve oyuncu bir derinlik katıyor. Bu trend aynı zamanda alanları canlandırmanın en maliyet odaklı yolunu da sunuyor.

Color Dimension

Renkler, farklı boyutlarla buluşarak tasarımlara derinlik ve göz kamaştırıcı bir boyut katıyor. Renk ve formlar güçlü kombinasyonlar yaratıyor, rengin gücünü kullanarak müşteriler ve tüketicilerin duyuları uyandırıyor.

Op Art Collage

Layering , kalın çizgilerle birleşerek modern bir başyapıt hissi veren alanlar yaratıyor. Baskılı transparan camların farklı alanarda kat kat kullanımı, optik illüzyonlar yaratıyor. Siyah-beyaz kalın çizgiler ana kullanım tarzı olsa da zıt renkler de bu trendin vazgeçilmezi. Op Art Collage, alanlara hareket ve enerji ekliyor