The Alternate: İMA’da Blog Yazarlığı | İstanbul Moda Akademisi

The Alternate: İMA’da Blog Yazarlığı

Moda dünyası hızlandıkça yeni alternatifler aramaya başlayan medya, malumunuz aradığı hızı internetin küresel gücünde buluyor ve geçtiğimiz 10 yıl içerisinde klasikçilerin algılarını allak bullak eden blogger’lar yeni medyanın ayak sesleri oluyor. Geniş kitlelere ulaşabilirliği, özgürlüğü ve özgünlüğü sayesinde bugün  yeni medyanın önemli bir kanalı haline gelen modada blog yazarlığı odağına aldığı sektör itibarıyla profesyoneller kadar sektör dışından birçok kişinin de fikirlerine ev sahipliği yapmakta.

Birçok ünlü blogger için hobi niteliğinde başlayan ve milyon dolarlık yatırımlara dönen blog yazarlığı artık eğitim almadan baş edilmesi epey zor bir derin deniz. Sektörün her türlü ihtiyacına ve yeniliğine radarlarını her daim açık tutan İstanbul Moda Akademisi programına blog yazarlığını da ekliyor ve müstakbel öğrencileri için yeni bir kapı açıyor.

Bu programda blog yaratmanın ve içerik oluşturmanın yanı sıra blog yazarlığını gelir getiren bir iş olarak yönetmenin inceliklerini öğreneceksiniz. Doğru hedef kitleyi ve hedef kitlenize uygun içeriği belirleyebilecek, bloğunuzu ve içeriğinizi destekleyecek diğer sosyal medya mecralarının kullanımına hakim olacaksınız.

Farklı mecralara yönelik yazım becerinizi geliştirerek etkili bir iletişimci olmanızı sağlayacak bu programda ayrıca; Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile sitenize trafik akışı sağlayabilecek ve ilgili analizleri yaparak sitenizin etkinliğini ölçebileceksiniz. Kazandığınız bilgilerle blog yaratmanın yanı sıra moda sektöründeki markaların pazarlama faaliyetleri doğrultusunda blog ve sosyal medya yönetimlerini üstlenebileceksiniz. Program sonunda birebir danışmanlık verilerek hedefleriniz ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirmeler alabileceksiniz.