İ-Skool Denim Tasarımları Katalogu İMA Web Sitesi’nde Yayında! | İstanbul Moda Akademisi

İ-Skool Denim Tasarımları Katalogu İMA Web Sitesi’nde Yayında!

Style.com genel yayın yönetmeni Dirk Standen, bundan bir süre önceki edito’sunda Amerikan Rüyası’ndan dem vurup denimin geri dönüşünü müjdelemişti. Namıdiğer işçi kumaşının moda sahnesindeki yeniden yükselişini ise tahminleriniz aksine podyumlardan ya da trend forecaster’lardan öğrenmemişti. Milano’da girdiği bir pub’da etrafına alıcı gözle bakan Standen, istisnasız her gencin üzerinde denim bir parça gördüğünü yazmış ve moda dünyası ne buyurursa buyursun sokağın kendi kuralları olduğunu bir kez daha hazmetmiş, denimin tahtından aslında hiç inmediğini ima etmişti. İşçi üniformasından kırmızı halı mertebesine terfi eden kumaş (evet, Britney Spears ve Justin Timberlake ikilisinin o halinden dem vuruyoruz) geçtiğimiz sezon İ-Skool, İSKO’nun önderliğinde, geleceğin moda tasarımcılarını destekleme vizyonuyla hayata geçirilen tasarım projesinin de başrolündeydi. İMA Tasarım Bölümü öğrencilerinin yaratıcılıkları ve özgün tasarım çizgileriyle katkıda bulundukları projede öğrenciler; Authentic, Fashion, Future ve Recycling olmak üzere 4 ana temada, denim kumaşlarla birer kombin tasarladılar.

İMA Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı mezunlarından İrem Barkan, “Recycling” temasıyla tasarladığı projesiyle İ-SKOOL Denim Tasarım Yarışması’nın birincisi oldu ve İ-SKOOL sponsor kuruluşlarından birinde staj yapma şansını kazandılar.

İMA Moda Tasarımı eğitmeni Raf Stesmans, İMA Fotoğrafçılığı Program Lideri Aslı Girgin, Erdal Lafçı ve Date İstanbul katkılarıyla gerçekleşen projeye göz atmak için sizi şöyle alalım.