The Alterante: Showroom Yöneticisi | İstanbul Moda Akademisi

The Alterante: Showroom Yöneticisi

Moda dünyasını ayakta tutan aslında görünürdeki sahnenin arkasındaki büyük ve zorlu görevleri olan ekipten ibaret. Modanın tasarımdan ve patlayan flaşlardan daha ötede olduğunu ve vadettiği eğlencenin yanında ciddi bir iş yükü oluşunu irdelediğimiz alternatif bölümümüzde bu kez rotamız Showroom Yöneticiliği…

Showroom Yöneticiliği, basit tabiriyle, bir mağazada çalışmanın farklı bir versiyonu, çünkü burada da müşteri ilişkileri ve satış kaygısı ana görevleriniz arasında yer alıyor. Tabii bir showroom, uluslararası standartlarda genel itibarıyla bir mağazadan çok daha büyük. Basın ilişkilerini yürütmek, editörlerin ürün alımları ve teslimleri, perakende ekibinin eğitimi ve tabii satışı yüksek tutabilmenin yollarını göstermek bir showroom yöneticisinin günlük yapacakları arasında yer alıyor. Tabii showroom ne içerirse içersin onun davetkar ve derli toplu tutulmasını sağlamak da yine showroom yöneticisinin görevlerinden.

Tüm bunların yanında her daim güler yüzlü olmak ve showroom’u ziyaret edenlere iyi hissettirmek aslında yöneticinin yazılı olmayan özellikleri arasında.

Yöneticilik kabiliyetini modanın alternatif bir yolunda denemek isterseniz showroom yöneticiliğini incelediğimiz serimiz için sayfanızı tazelemeye devam ediniz.