SS16 Make Up Trends | İstanbul Moda Akademisi

SS16 Make Up Trends

Uzun zamandır ‘No make up make up’ (makyajsız makyaj) teriminin boyunduruğu altında ilerleyen makyaj hayatı bu sezon itibariyle renklerine, grafik el marifetine ve extravaganzasına geri kavuşuyor. Gelecek sezonun makyajlarında bolca gölge ve varlığını bağırarak gösteren kirpikler podyumlarda en az kıyafetler kadar göz alıcıydı. Hafızanızı tazelemek ve kışı makyajınız dahilinde atlamak için takip ediniz.

Apple Candy

Kırmızı ruj, klasik mertebesinden hiç bir zaman inmeyecek kabul. Zira geçtiğimiz sezonlarda tahtını devretmiş ve dinlenmeye çekilmişti. İlkbahar-Yaz 2016 sezonunda kırmızı ruj her tonuyla geri dönüşünü kutluyor. Haliyle Sicilya ateşini podyumdan canlı yayınlayan Dolce&Gabbana trendin patentini elinde tutuyor. Céline ve Acne Studios da minimalizim aşklarına rağmen kırmızı rujun ateşine kapılıyorlar. Tabii her daim klasikten yana olan Oscar de la Renta ve Jason Wu da kırmızı ruju podyumlarına taşımaktan geri kalmıyorlar.

Nude Eyes

Renkli far kullanmak oldukça maharet istiyor tartışmasız. Söz konusu ten renginizden birkaç ton farklı far kullanmak söz konusu olduğunda maharet seviyeniz üzerinde biraz daha fazla çalışmanız kaçınılmaz. Hayalet–vari romantik bir görünümü tercih ederek Erdem, Stella Jean ve Altuzarra’nın akımına katılmadan önce yeterli miktarda Youtube tutorial’ı izlediğinizden emin olun.

Blue Is the Warmest Color

Klasik kelimesi her daim zarafetle eşanlamlı bir alanda ilerliyor. Zira mavi far zarafetle uzaktan yakından ilişki kurmadan klasikler arasında yer alıyor. Uygulaması kadar taşıması da zor olan mavi far yaz sezonu için tahtına geri çıkıyor ve farklı doku uygulamalarıyla Monique Lhuillier, Missoni, Boss, Chanel, Jonathan Saunders, Diane von Furstenberg, Nanette Lepore ve 3.1 Philip Lim podyumlarında karşımıza çıkıyor.

Uneven

Far renkleriniz kadar uygulama şekliniz de bu sezon oldukça iddialı olacak. Obsesif kompulsif eşitlik arayışınızı gardırobunuza kaldırınız. Missoni, Zero+Maria ve Giamba önderliğinde fırça darbelerinin nasıl uygulanabileceğini öğreniniz.

The Mask

Eşit olmayan göz makyajınızı biraz daha abartma ihtiyacı duyduğunuzda maske göz makyajı yardımınıza koşuyor olacak. Chanel, Vivienne Westwood ve Max Mara’nın podyumlarında farklı renkler ve büyüklüklerde denediği maske makyajları sayesinde artık biraz gizem için kostüm partilerini beklemek zorunda değilsiniz.

Lines Lines Lines

Fendi, Jeremy Scott ve Monique Lhuillier bu sezon çizgilerin gözlerdeki koruyucularından. Uzun zamandır kıyafetlerimizi ele geçiren Breton çizgilerini gözlere taşımak için erken davranabilirsiniz.

Doll Lashes

Twiggy’nin kirpikleri geçtiğimiz sezonlarda Saint Laurent podyumlarında çıkışını yapmış ardından sessizliğe bürünmüştü. Önümüzdeki sezon takma kirpiklerin de habercisi oluyor. Maskaranızı hazırlayın ve Louis Vuitton, Marni, Thomas Tait, Mary Katrantzou ve Sibling’in peşinden yürümeye başlayın.