Tanışın Anthony Vaccarello | İstanbul Moda Akademisi

Tanışın Anthony Vaccarello

Aylarca süren spekülasyonun ardından Hedi Slimane geçtiğimiz hafta Saint Laurent’in kapsından son kez çıktı. Ve yine uzun zamandır kulis arkasında konuşulan yeni isim Anthony Vaccarello, Hedi’nin ayrılışı ardından Versus’u gözü kapalı terk etti. Çapraz değiş tokuş denkleminde Slimane’ın bir sonraki adımı meçhul zira Vaccarello’nun geleceği onandı. Yeni Saint Laurent Kreatif Direktörü ile tanışın.

Brüksel doğumlu İtalyan Vaccarello modanın orta noktasında başlıyor hayatına. İlk izlediği defile 5 yaşındayken Versace’nin kreasyonları oluyor. Nitekim tasarımcının ilk kariyer seçimi moda dünyası olmuyor ve Saint Laurent’in yeni Kreatif Direktörü Hukuk diplomasıyla kariyerine başlıyor. Ardından Güzel Sanatlar’a yönelen Vacarello, 2006 yılında Karl Lagerfeld’in radarına takılıyor. Fendi’nin kürk departmanında çalışmaya başlayan tasarımcı 2011 Eylül’ünde Paris Moda Haftası’nda kendi markasının ilk sunumunu gerçekleştiriyor. Ve çok geçmeden Donatella Versace kapıyı çalıyor. 2013’te ilk kez Versus için bir kapsül koleksiyon hazırlayan tasarımcı, ardından markanın daimi olarak başına geçiyor. Geçtiğimiz hafta markadan ayrılmasından öncesine kadar bir gün Versace’nin de iplerini alacağı konuşulan Vaccarello moda kritiklerini ters köşeye yatırıyor.

Her daim kadın figüründen ilham aldığını belirten tasarımcı, Helmut Newton ve Herb Ritts’in kadınını yeniden canlandırıyor. Olabildiğince az dikişle yarattığı tasarımları YSL’nin nostaljik tarafına dokunacak yeni Kreatif Direktör’ün kararları için radarınızı açık tutunuz.