#Koza2016 Final Defilesine Doğru | İstanbul Moda Akademisi

#Koza2016 Final Defilesine Doğru

24. Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, 24 Mayıs akşamı Zorlu Center Raffles Hotel’de gerçekleşti. Daha önce Mina (Orandi Likoğlu) size kulisteki heyecanı aktarmıştı. Ben de bu güzel final gecesini yakından takip eden isimlerden biriydim. Sizlerle defile öncesi gerçekleşen kokteyl alanından bazı satırbaşlarını paylaşmak istiyorum.

Final akşamı, aralarında moda tasarımcıları, sektör profesyonelleri ve finalistlerin ailelerinin de katıldığı keyifli bir kokteyl eşliğinde başladı. Defileden önce hem finalistlerin heyecanını paylaşmış olduk hem de yaptığımız sohbetlerde, Türk modasında neler olup bittiğine dair son gelişmeleri öğrendik.

Yarışmacıların haftalardır emek verdikleri koleksiyonlarını şimdi podyumda gururla sunma faslına geçmeden önce Atiye, Şebnem Schaefer, Begüm Kütük gibi ünlü isimler geçti kırmızı halıdan.

Yarışmacılara mentorluk yapan Gamze Saraçoğlu, Mehtap Elaidi, Gül Ağış, Özlem Kaya, Niyazi Erdoğan ve Hakan Yıldırım gibi isimlerin yanı sıra Hande Çokrak, Deniz Berdan, Zeynep Tosun, Özgür Masur, Hatice Gökçe, Atıl Kutoğlu, Belma Özdemir gibi tasarımcılar da yine kokteylde sohbet eden isimler arasındaydı.

Benim zihnime en çok kazınan karelerden biri de usta fotoğrafçı Tamer Yılmaz’ın çektiği bu selfie’ydi…

Bugüne kadar 240 finalistin yer aldığı yarışmada daha önce yarışıp dereceye girmiş Giray Sepin, Merve Odabaşı Doğu, Gökay Yalın gibi isimler de dikkatimden kaçmadı. Dile kolay, 24 yıl… Kocaman bir aile olmuş Koza finalistleri…

 

Sevim Doğan

www.sevimdogan.net

Modada Blog Yazarlığı ve Sosyal Medya 2. Dönem Mezunu