%100 Pamuk, %100 3D Baskı | İstanbul Moda Akademisi

%100 Pamuk, %100 3D Baskı

3D baskı, uzun zamandır terminolojimizde hazır bekliyor. Tasarım dünyasının en çok heyecanlandığı üretim şekillerinden biri olan 3D baskı, aynı zamanda bekleme konseptine alışık olmayan yeni tüketiciyi de tatmin ediyor. Endüstriyel tasarımın attığı birkaç adımın dışında moda tasarımında bir hayli sessiz sedasız ilerleyen 3D baskı, Mirimalist’in İlkbahar-Yaz 2016 koleksiyonunda kendini gösteriyor.

Minimal tasarımları, üç boyutlu baskı detaylarla sunan marka, kadınlar için koton elbise ve gömlek, erkekler içinse gömlek tasarımlarını geometrik detaylarla sunuyor. Daha ziyade mimaride kullanılan üç boyutlu baskı makinelerinden elde edilen 3D detayların her biri, kutsal geometriden ilham alınarak, Mirimalist tarafından özel olarak tasarlanıyor ve her biri yazıcılarda yaklaşık birkaç saat içinde üretiliyor. Bu özel üretim süreciyle Mirimalist, seri üretimden daha özel bir deneyim vadediyor.

Mirimalist kurucu ve tasarımcısı Miray Tok Çakır koleksiyonla ilgili olarak, “Bu koleksiyonla heyecan verici üç boyutlu baskı teknolojisini daha fazla insanla tanıştırmayı ve gündelik hayatımızın bir parçası yapmayı hedefledim. Çok da uzak olmayan bir gelecekte evimizdeki üç boyutlu baskı makineleri ile kendi kıyafetlerimizi üreteceğimiz bir dönem bizi bekliyor olacak. Bu koleksiyonun, beklemeden, şimdiden geleceğe dokunmak isteyenleri hedeflediğini söyleyebilirim.” diyor.

Mirimalist, sade ve şık olmayı seven, eğlenceli ve yeni tasarımlar denemekten çekinmeyen, geleceği bugünden giymek isteyenler için tasarlıyor.