FKA Twigs Nike için kolları sıvıyor. | İstanbul Moda Akademisi

FKA Twigs Nike için kolları sıvıyor.

Eğer FKA Twigs’i takip ediyorsanız kısa bir süre önce Instagram hesabından paylaştığı gizemli kısa videoları da görmüşsünüzdür. Akıllarda soru işareti bırakan paylaşımlarının ardından çok geçmeden sessizliğini bozan namıdiğer Tahliah Debrett Barnett, bizlere Nike’ın İlkbahar/Yaz 2017 kampanyasının kreatif direktörü olduğunu açıklamıştı.

 

Styling’ini Matthew Josephs’in yaptığı, 17 yaşındaki fotoğrafçı David Uzochukwu tarafından çekilen kampanya görselleri ve videosu ise Meksika’da çekildi. Kampanya’da yer alan bütün atlet, dansçı ve müzisyenlerin hepsi ise FKA Twigs tarafından teker teker seçildi. Video’da ki kareografiye ise sanatçının daha önce duyulmamış ‘Trust In Me’ parçası eşlik ediyor. Halihazırda sanatçının işlerine aşinaysanız, olağandışı görüntüsü, orjinal dansları ve akıldan çıkmayan indie-pop melodilerini birleştirdiği videolarını da biliyorsunuzdur. Keskin estetik anlayışını kendi dokunuşlarıyla markanın DNA’sına adapte eden Twigs, Nike’ı ve yeni koleksiyonunu alışılagelmişin dışında sunarken bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu da gösteriyor.

 

Yaklaşık iki dakika boyunca süren sinematografik yapıtta Twigs’e ise kemanist Saskia Horton, karate şampiyonu Jay Kirton, altın madalyalı olimpiyat koşucusu English Gardner eşlik ediyor.

 

‘Do You Believe In More?’ adıyla tanıtımı yapılan ‘Zonal Strength Tights’ koleksiyonu, sporu başlı başına kişisel bir iletişim aracı olarak kullanırken, Twigs’in deyimiyle; olabileceklerinin en iyisini olma gücünü gençlere aktarmak için teşvik edici bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

 

İki dakika boyunca atletizm, müzik ve dansı Meksika’da doruklara taşıyan Twigs ve ekibini izlerken etkilenmeniz muhtemel, nitekim daha fazlasını inanıp inanmayacağınız ise tamamen size kalmış bir durum.

Yazar: Yağız Pekkaya