NEW GEN SHOW 2018 MARCH | İstanbul Moda Akademisi
 

New Gen

 

NEW GEN SHOW 2018 MARCH

İstanbul Moda Akademisi’nin moda tasarımı mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, 28 Mart Çarşamba günü Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti.

İMA mezunları genç tasarımcılar Şebnem Günay ve Neslihan Çömez’in New Gen için hazırladıkları koleksiyonları, moda sektörünün önemli isimlerinin katıldığı Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Sonbahar-Kış 2018 kapsamındaki “NEW GEN” defilesinde sergilendi. 

İMA, hazırlık, lisans ve lisansüstü eğitimleriyle yarattığı kendi ekosistemi içerisinde her daim gelişimi destekleyen bir bakış açısı ile öğrencilerine ve mezunlarına; endüstriyi yakından tanıyıp, profesyonel hayata adım atmaya hazırlanırken yol haritası çiziyor, sektöre köprü niteliği taşıyan eğitim anlayışı ile deneyim kazanmayı, kuvvetli network’ler kurmayı esas alan vizyonu ile MBFWI gibi Türkiye’nin en önemli moda etkinliğinde de destekliyor. 

New Gen Karma defilesinde “Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı”ndan 2016 yılında mezun olan Şebnem Günay  ile ‘’Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı’’ 2017 mezunu Neslihan Çömez’in 15’er parçadan oluşan koleksiyonları sunuldu. Daha önce de Mezuniyet Defilesi ile MBFWI’da yer alan ve bu heyecanı önceden yaşayan genç tasarımcılar, İMA’nın daimi desteğiyle deneyimlerine deneyim katarak, kendilerinden daha emin yollarına devam ediyorlar.

Şebnem Günay’ın ‘Still Taste the Past’ ile Neslihan Çömez’in ‘Hide Your Inverse’ adlı temalarla tasarımlarını sundukları defile, Türk moda sektörü için umut vadederken; yeni mezun tasarımcılar için parlak geleceğe açılan ve aralanan en önemli kapılardan birini oluşturuyor. 
Bu sezon yapılan New Gen Defilesi’nin bir de sürprizi vardı. ‘Bir Dilek Tut Derneği/Make-A-Wish Türkiye®’ ile yapılan iş birliği neticesinde, hayata bağlayan bir dilek daha gerçekleştirildi. En büyük hayali moda tasarımcısı olmak ve podyumda yürümek olan Ahmet Koray, İMA tasarımcıları ile birlikte podyuma çıktı. Ahmet on beş yaşında ve lösemi tedavisi görüyor. Tedavisi tamamlandığında modacı olmak ve kendi defilesini düzenlemek istiyor.