Ahen Eden | İstanbul Moda Akademisi
 
Eğitmenler
 

Ahen Eden

Eğitmen: Ahen Eden

Özel Moran İlkokulu ve Avusturya Lisesinin orta bölümünden sonra Haydarpaşa Teknik Lisesinden Makine Teknikeri olarak mezun oldu.

Askerlik ile birlikte 8 yıl süresince değişik sektörlerdeki iş deneyiminden sonra 1986 yılında Tekstil sektörü ile tanıştı. Sel-teks A.Ş.’de 10 yıl boyunca hazır giyim üretiminin iplik ’den kumaşa, kumaş terbiyesinden konfeksiyona örme ve dokuma kumaşlarda günlük giyim üzerine üretimin birçok aşamasında sorumluluk sahibi olarak ihracata yönelik üst düzey yöneticilik yaptı. Daha sonra 1996 yılından 2001 yılına kadar yurt dışı bağlantıları kurup ağırlıklı olarak hazır giyim ihracatı üzerine olmak ile birlikte birtakım farklı konularda da serbest ticari çalışmalar yaptı.

2001 yılında Next Co. UK firmasının İstanbul’daki QCC (Kalite Kontrol Merkezi)’ni kurdu. Devamında firmanın yurt içi ve yurt dışı, kalite kontrol eğitimlerinde ve denetimlerinde görev aldı. 

2009 yılında firmanın ufalma politikası gereği firmadan ayrılmasından sonra 5 yıl süresince Erse A.Ş.’nin önce ürün sonra da yazılım sistemi ile birlikte muhtelif üretim bölümlerinin bilgi veri denetimlerini icra etti.

2017 senesinde Kiwa Meyer denetim firmasından ISO 9001:2015 İç denetçi belgesi aldı. Halen İMA’daki eğitim çalışmalarının yanı sıra hazır giyim üretim firmalarına Denetim ve Yönetim sistemlerinin yapılandırılması üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir.