Yeni Bir Marka ve 360° Deneyim Yaratmak | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Yeni Bir Marka ve 360° Deneyim Yaratmak

Süre: 6 saat

Katılım Ücreti: 300 TL

Gün ve Saat: Çarşamba   10:00 – 17:00

Başlangıç Tarihi: 16 Kasım 2016

Eğitim Tarihleri: 16 Kasım 2016

Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Online başvuru için tıklayınız.

Bir markanın içerdiği anlam ve anlattığı hikaye bugün tüketicinin satın alma kararını belirleyen en önemli unsurların başında gelmektedir.  Marka yaratma sürecinde duygulara hitap edebilmek gittikçe önem kazanmakta, mevcut olan markaların ise bugünün tüketicisine ve perakende dinamiklerine göre güncellenmesi, tazelenmesi gerekmektedir. Yeni bir marka yaratırken bizi bekleyen aşamaların en başında hedef kitleyi tanımlamak, onların ihtiyaç ve beklentilerine yanıt verecek marka vaadlerini belirlemek, bir öz tespit etmek ve bunun çerçevesinde markanın özgün hikayesini öngörebilmek gelmektedir. Bu özgün hikayeyi tüm müşteri temas noktalarına taşıyan markalar müşteri deneyimleriyle ayrışmakta, tüketicinin zihninde ve kalbinde yerlerini pekiştirmektedirler. Bu eğitimde bir markayı marka yapan temel unsurlar nedir, sıfırdan bir marka nasıl inşa edilir ve bütüncül şekilde nasıl hayata geçirilir ele alınmaktadır.  Storytelling (hikayelendirme) ve deneyim tasarımına giriş yapılmaktadır. Son olarak perakendede heyecan vermeyi başaran marka deneyimleri üzerinden güncel akımları ve marka deneyimlerinin geleceği incelenmektedir.

İçerik:

  • Markaya kavramsal bakış
  • Marka konumlandırması
  • Marka kimliği , DNA unsurları
  • Yenilikçi markalama
  • İnteraktif çalışma
  • Marka deneyimi tasarlama, başarı kriterleri
  • Özgün marka hikayesi oluşturma
  • Müşteri yolculuğu
  • Moda perakendesi deneyim trendleri
  • Örnek marka inceleme

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Iraz Polat

deneyim ve uzmanlık alanlarının başında marka stratejisi, trend analizi, müşteri deneyimi tasarımı ve markalı içerik oluşturma geliyor.
Hem life-style marka yönetimi hem de yaratıcı ajans tarafında iş tecrübesi edindi. Audi ve sonrasında Camper’ın pazarlama iletişimi yöneticiğini üstlendi. McCann Erickson, ‘i-am’ istanbul, Youth Republic gibi yaratıcı ajanslarda iletişim stratejisti olarak görev aldı ve marka stratejisi konusunda uzmanlaştı. Contemporary Istanbul yayını olan i.c.e dergisinin hayata geçirilmesinde görev aldı, bunun yanı sıra çeşitli sanat ve tasarım yayınları için yazılar yazıyor. 2012 yılından bu yana bağımsız marka danışmanı olarak devam ediyor ve çok disiplinli bakış açısını marka mimarisi projelerine taşıyor. İstanbul Moda Akademisi’nde moda markası pazarlama ve deneyimsel pazarlama konularında dersler veren Polat, Bilkent Üniversitesi’nde ekonomi lisans eğitimi üzerine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tasarım kültürü ve yönetimi sertifika programını tamamladı. Soho House Istanbul kurucu üyelerindendir.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...