Üretim Planlama ve Sipariş Yönetimi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Üretim Planlama ve Sipariş Yönetimi

Süre: 6 saat

Katılım Ücreti: 150 TL

Gün ve Saat: Salı 10:00 – 17:00

Eğitim Tarihleri: 29 Kasım 2016

Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Online başvuru için tıklayınız.

Siparişlerin etkin yönetilmesi ve müşterinin siparişinin zamanında üretilip teslim edilmesini sağlanmaktır.
Çünkü rekabet koşullarında bizi öne çıkarak etkenler, siparişin istenen kalite ve miktarda, istenen maliyet veya fiyatta ve zamanında üretilip teslim edilmesine yardımcı olmaktır.
Bu nedenle müşteri siparişleri, malzeme, üretim, işçilik, makine, finansman ve tedarikçilerin planlama ile etkin yönetilmesi gerekir.

İçerik:

  • Üretim Planlama Sistemi ve Yönetimi
  • Ürün Ağacı Sistemi, Üretim Operasyon Yönetimi
  • MRP sistemi, İş Emri Sistemi ve Yönetimi
  • Kapasite Planlaması
  • Kaynakların Planlanması
  • Üretim Planlama ile Gerçekleşen Üretim Sapmaların Yönetimi
  • Talep tahmin yönetimi
  • Siparişe göre üretim sistemi
  • Stoğa üretim yönetim sistemi
  • Ürün ailesi oluşturma ve Hat dengeleme sistemi

Kimler Katılmalı: Yönetim kademeleri, Üretim Planlama Uzmanı, Satış ve Satınalma Uzmanı

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: İsmail Baş

1981 yılında O.D.T.Ü. /Ankara ENDÜSTRİ Mühendisliği'nden mezun oldu.1982-1988 yıllarında İzmir Çimento Sanayiinde (ÇİMENTAŞ) Sistem analisti olarak çalıştı. 1988-1990’da Lucas Dizel A.Ş.’de Üretim Planlama ve Kontrol Bölümü Sorumlusu olarak çalıştı. 1990 – 2003 yılları arasında TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye’de çalıştı ve Yalınla ilk olarak burada tanıştı. Toyota Yedek Parça Stok Kontrol sorumlusu olarak çalıştı. Parça stok kontrolü, Sipariş Verme Sistemi, Etkin depo yönetimi, Fiziksel dağıtım, Bayi Yönetim Sistemi Yönetimi, Satış Sonrası Hizmetler Sistemi, Fiyatlandırma, kampanya düzenleme ithalat ve ihracat faaliyetlerini Yalın Lojistik sistemi olan Just In Time (Zamanında tedarik) ve Kanban sistemini devreye alarak ve uygulayarak yürüttü. 2003-2004 yıllarında ASSAN HANIL Otomotiv Sanayiinde Malzeme Planlama Müdürü Yardımcısı olarak çalıştı. Hammadde, yarı mamul ve mamul planlaması yaptı. Stok ve üretim planlarını takip ederek sipariş verme, takip ve stok sistemi çalışmalarında bulundu. 2005 – 2007 yıllarında SUZUKİ Otomotiv Sanayii Türkiye Distribütörlüğü'nde Yedek Parça Müdürü olarak çalıştı. 2009 – 2010 yıllarında Tırsan Treyler A.Ş. Yönetim Koordinatörü olarak çalıştı. Mali İşler, Üretim, Satış, Satış Sonrası Hizmetler, A3 Raporlama (Bilgi ve Gelişim), Hoshin Kanri, Balance Score Card yayılımı gibi konularda Genel Müdüre destek verdi. İsmail Baş, 2011 yılından itibaren Yalın Enstitü Derneği'nde şirketlere eğitim ve proje desteği veriyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...