Trend Takibi Ve Analizi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Trend Takibi Ve Analizi

Süre: 12 Saat (3 saat x 4 gün)

Katılım Ücreti: 600 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Eğitim Tarihleri:

04 Haziran Pazartesi 18.30-21.30

06 Haziran Çarşamba 18.30-21.30

11 Haziran Pazartesi 18.30-21.30

13 Haziran Çarşamba 18.30-21.30

Modayı, tasarımı, sanatı ve mimariyi ve giyim endüstrisinin yanı sıra mobilya, kozmetik, iç dekorasyon gibi birçok sektörü etkileyen trendler toplumlarda, kültürlerde ve iş dünyasında çok büyük etkiler yaratıyor.

Duyguların ve fikirlerin iletilmesinde rol alan trendler tasarımcılardan, pazarlamacılara, sosyolog ve psikologlardan, sanat eleştirmenlerine kadar birçok farklı disiplinden kişiler tarafından belirleniyor. Birkaç yıl öncesinden belirlenen trendlerler tüm dünyadaki yaşam tarzlarının bir harmanından oluşuyor ve tema olarak hayat buluyor.

Bu temalardan hareketle renkleri belirleyen tasarımcılar, ardından kumaşları, dokuları, iplikleri ortaya çıkarıyor ve son olarak da formları belirliyorlar.

Tasarımcılara ise bu uluslararası trendleri yerel unsurlarla bütünleştirerek özgün tasarımlar ortaya çıkarmak kalıyor.

Bu eğitimle trendleri anlayacak, onları nasıl bulacağınızı ve onları bulduğunuzda sunulan bilgiyi analiz etmenize ve yorumlamanıza yardımcı olacak temel araçları öğreneceksiniz.

 

İçerik:

· Trend Nedir, Mikro ve Makro Seviyede Nasıl Oluşur?

· Temel Trend Kavramları

· Trendleri Tanımlama, Analiz Etme ve Yorumlama

· Trendlerin Takip Edildiği Kaynaklar, Trend Belirleyiciler

· Güncel Trendler; Fuarlar ve Defile Analizleri

· Sokak Trendleri ve Etkileri

· Trend Tahmini: Gelecek Sezon Trendlerinde Bizi Neler Bekliyor Sorusuna Cevap Aramak

· Uygulama

 

Gerekli Malzemeler:

· Renkli Kartonlar

· Renkli Gazlı Kalemler

· Uhu

· Makas

PROGRAM İÇERİĞİ

Eğitmen: Tuba Yıldırım; lisansını Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Sanat Tasarımı dalında tamamladıktan sonra Marangoni’ de Moda Tasarımı üzerine yüksek lisans yapmıştır. Çeşitli ulusal ve uluslararası tekstil firmalarında tasarımcı, art direktör olarak çalışmıştır. 2008 yılından bu yana İMA’ da moda tasarımı, koleksiyon planlama, grafik tasarım konularında eğitim vermektedir.

Egitmen: Tuba Yıldırım

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Sanat Tasarımı Bölümü'nden mezun olan Tuba Yıldırım, Marangoni’de Moda Tasarımı üzerine yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına ulusal ve uluslararası tekstil şirketlerinde Tasarımcı, Art Direktör olarak başlayan Yıldırım, sektörde bir çok firmaya tasarım yapıyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...