Stratejik Kurumsal İletişim | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Stratejik Kurumsal İletişim

Süre: 3 Saat (3 saat x 1 gün)

Katılım Ücreti: 150 TL

Gün ve Saat: Pazartesi 18.30-21.30

Eğitim Tarihi:

17 Nisan Pazartesi 18:30 – 21:30

Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

İletişim departmanlarının şirket iş sonuçlarına katkı sağlaması beklenir. Yapılan iletişim ve halkla ilişkiler çalışmaları, satışı artırmalı, marka bilinirliği yukarı taşımalı, markayı doğru şekilde konumlandırmalı ve güçlü paydaş ilişkileri oluşturarak, marka savunucuları yaratmalı. Bu eğitimde, sürdürebilir iletişim ve halkla ilişkiler çalışmaları yapmanın püf noktaları katılımcılara aktarılacaktır. Eğitim, özellikle iletişim, pazarlama ve şirketlerin yapısına göre satış departmanları için uygundur

İçerik:

  • Strateji nasıl oluşturulur
  • Katma değerli iletişim (satışları artıran, marka bilinirliğini yükselten çalışmalar örnekler eşliğinde aktarılacaktır)
  • Müşteriler ile uzun soluklu iletişim nasıl kurulur
  • Sponsorluk nasıl yapılmalıdır
  • Krizlere hazırlıklı olmak ve krizleri fırsata çevirmek
  • PR ajanslarını doğru yöneterek, en verimli sonuçlara nasıl ulaşılır ulaşmak

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Selda Susal

Profesyonel iş hayatına 1995 yılında Turkcell İletişim Hizmetleri’nde başlayan Selda Susal Saatçi, 1996-2001 yılları arasında Telsim’de Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yaptı. Telekom sektöründeki 6 yıllık deneyiminin ardından kariyerini Lojistik sektöründe sürdürme kararı alan Susal Saatçi 2001-2009 yılları arasında dünyanın önde gelen şirketlerinden DHL Express’te üst düzey pozisyonlarda bulundu. DHL Express'te sırasıyla Halkla İlişkiler Müdürü, Akdeniz ve Kuzey Afrika Bölgesi Kurumsal İletişim Müdürü ve DHL Express Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalışan Susal Saatçi, “Buy Now From Turkey” gibi birçok ödüllü iletişim kampanyası yürüttü. 2009 sonunda Fortune 500 şirketlerinden Philip Morris’e transfer olan Susal Saatçi, Şubat 2015’e kadar bu  şirketin kurumsal iletişim faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlendi. Şubat 2015’ten bu yana ise askbmm Consulting’te Danışma Kurulu Üyesi. CEO iletişimi, medya/paydaş ilişkileri yönetimi, sosyal sorumluluk, kriz iletişimi, regülatif  kampanya yönetimi, mesaj oluşturma ile iç iletişim alanında uzman olan Selda Susal Saatçi, danışmanlığın yanı sıra Stratejik İletişim, İç İletişim, Sosyal Sorumluluk ve Storytelling ile ilgili kurumsal eğitimler vermektedir. İstanbul Moda Akademisi Blogu için iletişim ve tüketici trendleri ile ilgili periyodik yazılar yazan Susal Saatçi, son olarak sosyal yemek paylaşım platformu YeatUp’ı kurdu.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...