Stil Analizi İçin Koçluk Teknikleri | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Stil Analizi İçin Koçluk Teknikleri

Süre: 09 saat (3 saat x 3 gün)

Katılım Ücreti: 450 TL

 

 

Gün ve Saat:
Pazartesi ve Çarşamba 18.30-21.30

Başlangıç Tarihi: 21 Ocak 2019
 

 

Eğitim Tarihleri: 
21 Ocak Pazartesi 18.30-21.30
23 Ocak Çarşamba 18.30-21.30
28 Ocak Pazartesi 18.30-21.30

Eğitim Yeri:
İMA / İstanbul Moda Akademisi

 

 

Bir stil danışmanı müşterisinin ya da herhangi bir kişi kendi stilini belirlemeden önce, o stili hayata geçirmesine sebep olan hedefi bulmalıdır. Çünkü kimse bir sabah uyanıp da stilimi değiştirmeliyim demez. Mutlaka bunun altında yatan bir motivasyonu vardır. Profesyonel, özel ya da sosyal hayatıyla ilgili bir ihtiyaç, bir sorun ya da bir hedef bu motivasyonu yaratıyordur. Stilin romantik mi, minimalist mi, klasik mi yoksa bunların karışımı bir stil mi olacağı işte bu cevapta yatmaktadır. Çıkan cevapla kişinin karakteri, yaşamı ve vücut tipi birleştiğinde bir stile ulaşılabilir.
İşte bu hedefi belirlemek için, hedef yönetiminde etkin yolları kullanan yaşam ve kariyer koçlarının teknikleri işimize yarayacaktır. Bu eğitimde kendinize veya bir stil danışmanıysanız müşterinize sormanız gereken soruları, aldığınız cevaba göre analiz edebilmeyi ve çıkan sonuca göre uygun stili belirlemeyi öğreneceksiniz.

İçerik:

•İlk izlenim ve önemi
•İlk izlenim çalışması ve arkadaşlarımın beni değerlendirme sonuçlarını analiz
•İmaj nedir?
•Mevcut imajın tespiti.
•Geçmiş – Şimdi ve Gelecek irdelemesi
•Giyimle ilgili travmaların gözden geçirilmesi
•Profesyonel – Özel ve Sosyal hayatta mevcut durum
•Mevcut durumun taşınmak istendiği yerin belirlenmesi
•Kişisel SWOT analizi
•Hedefim ihtiyaçlar hiyerarşisinde nereye oturuyor?
•Farklı hedeflere yönelik stillerin tanımı

 

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Zeynep Erkan

Zeynep Erkan; Boğaziçi Üniversitesi Çevirmenlik Bölümü'nden simültane çevirmen olarak mezun olduktan sonra, İngiltere’de reklam alanında yüksek lisans yapmıştır. Reklamcılık yılları marka yöneticiliği ve stratejik planlama yaparak Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalışarak geçmiştir. Ancak içindeki moda tutkusuna daha fazla karşı koyamayarak sektör değiştirmiştir. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü yapmış, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler vermiştir. Bu süreç boyunca marka danışmanlığı, stil danışmanlığı ve styling alanlarında sahip olduğu farklı hizmet anlayışına kavuşmasını sağlayan deneyimlerini moda danışmanlığı şemsiyesi altında sunmaya karar vererek Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da eğitimler almış ve GerçekSen’i kurmuştur. İstanbul Moda Akademisi’nde stil danışmanlığı, styling, moda ve trendler üzerine eğitimler veren Zeynep Erkan, daha önce Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul gibi dergilerde moda yazarlığı ve stil editörlüğü yapmıştır. Sitesi www.gerceksen.com ve Instagram'da _zeynep_erkan hesabından moda, trendler ve stil danışmanlığı ile ilgili yazılar yazmaktadır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...