Sahne ve Objektif Makyajı | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Sahne ve Objektif Makyajı

Süre: 12 Saat (2 gün)
Katılım Ücreti: 600 TL

 

Gün ve Saat: Perşembe/ Cuma 10.00 – 17.00

Başlangıç Tarihi: 23 Mayıs 2019

 

Eğitim Tarihleri:

23 Mayıs Perşembe 10.00-17.00

24 Mayıs Cuma 10.00-17.00

Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı

Sahne makyajı ışık sihrinin renkler ve şekillerle boyutlandığı bir sanattır. Bir makyaj sanatçısının yaratıcılığını zorlayan tüm sınırların klişeleşmiş bilgilerden uzak hali ile anlatılacağı bu eğitimde look hazırlamak için gereken en önemli detayları öğreniyor olacaksınız. Bunlar; makyajda renklerin seçiminde rol oynayan kriterler, stil oluşturmakta etken olan faktörler, ürünlerin materyaller ile uyumu için gereken tasarım çalışmaları gibi konular olacaktır. Ayrıca anatomik olarak yüzün modelaj ile şekillendirilmesi sayesinde ışık konusu da aktarılacaktır.

 

İçerik:

  • Temel makyaj bilgileri teori anlatımı: renk, stil, anatomi, ışık, kamuflaj
  • Sahne ve objektif makyajı için proje analizi ve makyaj konsepti oluşturma.
  • Belirlenen projenin facechart üzerinde (materyaller ile) çalışılması.
  • Facechart’ın yüze uygulanması.

 

GEREKLİ MALZEMELER:

Katılımcıların kendi fırça setleri ve facechart ile yapılacak çalışmada belirlenen konsept doğrultusunda malzemelerini getirmeleri gerekmektedir.

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Tuğçe Dilaverler

1992 yılında başladığı makyaj serüveni bugüne kadar bitmeyen bir aşkla devam etti.

Bu süre içerisinde gerek yurtiçi gerekse yurtdışında sayısız makyaj eğitimleri aldı. Bu eğitimler güzelleştirici makyaj, ileri makyaj teknikleri, mekanik makyaj, Sinema TV makyajı, Tiyatro Makyajı ve vücut makyajı konularını kapsamaktadır.

Profesyonel kariyerinin en önem verdiği kısmı eğitmenlik kimliği. Türkiye’de birçok okulda verdiği dersler sayesinde sayısız öğrenci yetiştirdi. Ayrıca mesleğinin dünya standartlarına uygun meslektaşlarıyla başarıya ulaşacağına olan inancıyla Türkiye’nin birçok ilinde Kuaförler Odası ile eğitimler yaptı. Şu sıralar üzerinde çalıştığı “MAKE UP ART  “isimli kitabı yakın bir tarihte çıkacak. Bu kitabın satışından down sendromlu çocuklar için de bütçe ayrılacağını özellikle vurguluyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...