Moda Çizim Teknikleri Orta Düzey | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Moda Çizim Teknikleri Orta Düzey

Süre: 18 Saat (3 saat x 6 gün)

Katılım Ücreti: 900 TL

Başlangıç Tarihi:
30 Ekim 2019

Eğitim Tarihleri:

30 Ekim Çarşamba 18:30-21:30
04 Kasım Pazartesi 18:30-21:30
06 Kasım Çarşamba 18:30-21:30
11 Kasım Pazartesi 18:30-21:30
13 Kasım Çarşamba 18:30-21:30
14 Kasım Perşembe 18:30-21:30

Moda Çizim Teknikleri Başlangıç Düzey’ in devamı niteliğinde olan bu eğitimde katılımcılar öğrendikleri temel boyama ve çizim tekniklerini geliştirerek tasarladıkları giysileri farklı yöntemlerle kâğıda aktarabilir hale geleceklerdir. Giysideki kumaş kıvrımları (drape), koleksiyondaki renk uyumu, kumaşın dokusu ve duruşuyla ilgili detaylı çalışmalar ve çizim uygulamaları yaparak bir sunum dosyası hazırlayacaklardır.

İçerik:

· İllüstratif Çizim

· Kumaş Dokusunun Kâğıda Aktarılması

· Renk Uyumu

· Koleksiyon Oluşturma Teknikleri

Gerekli Malzemeler:

  • 20 adetlik sunum dosyası (A4) her dersin çalışmaları içine yerleştirilecek fotokopi kağıdı A4 ebadında
  • 1 adet Geoder üçgen cetvel (30cm)
  • 2 adet kurşun kalem HB ve 2B
  • 1 adet 0,5 uçlu kalem ve 0,5 uçları (HB)
  • 1 adet kalem silgi (plastik olan, içinde silgi tekrar takılabilen)
  • 2 veya 3 pro-marker açık ten rengi, cool grey ve light  grey (ince olan: bir uç fırçalı bir uç ince olacak, bir kaç renk de olabilir)
  • 2 adet ‘’art line’’ extra fine kalemi (0,2 ve 0,5) 
  • 1 adet beyaz jelly Uni-ball White kalem

PROGRAM İÇERİĞİ

PROGRAM CONTENT

Eğitmen: Bülent Gürcihan; Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı dalında tamamlamıştır. Sektörde aktif olarak full-time ve free-lance tasarım çalışmaları ve uygulamaları bulunmaktadır. VI. Beymen Academia Erkek Giyim Tasarım Yarışması, VII. İTKİB (İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon ve İhracıtçıları Birliği ) Genç Tasarımcılar Yarışması, IAF (İnternational Award of Fashion-Taiwan) uluslararası alanda Türkiye'yi temsil etmiş, D.K.K ( Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ) ‘’ Deniz’’ konulu yağlıboya resim yarışması gibi yarışmalarda özel ödüller kazanmıştır.

Mezun olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü'nde ve pek çok özel üniversitelerde Öğretim Görevlisi olarak dersler vermiştir. Kurduğu atölyesinde dersler vermekte ve güzel sanatlar alanında ki çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca İstanbul Moda Akademisi bünyesinde Moda konusunda İllüstratif ve Teknik Çizim eğitimlerini sürdürmektedir.

Egitmen: Veronique Polat

Veronique Polat, lisans eğitimini Saint Luc Üniversitesi (Liege – Belçika) Endüstriyel Tasarımı Bölümü'nde tamamladı. Tekstil ve Moda Sektörleri'nde kariyerini sürekli geliştiren Polat, birçok koleksiyon ve defile gerçekleştirdi ve Moda Tasarımı alanında katıldığı yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...