Minimalizm, Sürdürülebilirlik İçin Sadeleşme | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Minimalizm, Sürdürülebilirlik İçin Sadeleşme

Süre: 
12 Saat (3 Saat x 4 Gün)

Katılım Ücreti: 600 TL

Gün ve Saat:
Pazartesi 18.30-21.30

Eğitim Tarihi: 
23 Aralık 2019

Eğitim Tarihleri:

23 Aralık Pazartesi 18:30-21:30

25 Aralık Çarşamba 18:30-21:30

30 Aralık Pazartesi 18:30-21:30

06 Ocak Çarşamba 18:30-21:30

Eğitim Yeri:
İstanbul Moda Akademisi

İçerik:

Minimalizm deyince akla ilk gelen atmak, azaltmak, vazgeçmek oluyor. Bu algı ise sadeleşmeyi korkutucu, başlaması ertelenen bir hale getiriyor. Halbuki minimalizm, sadeleşerek, ihtiyacımız kadarına sahip olarak kendimize alan yaratmak, bir başka deyişle özgürleşmek. Gezegenimizin refahı için kaçınılmaz olan sürdürülebilirliğin olmazsa olmazı.

Bu eğitime sadeleşmenin en zorlayıcı parkuru gardıropla başlıyoruz. Gardırobumuzda sadeleşebilmek için de ilk adım kendimizi tanımak. Gardıropta minimalizmin, minimalist bir stile sahip olmak olmadığını, istediğimiz stilde minimalist olabileceğimizi öğreniyoruz. Sadeleşmenin önündeki psikolojik engelleri ve bunları nasıl değiştirebileceğimizi görüyoruz. Sadeleşen bir gardırobu sürdürülebilir hale getiren alışveriş alışkanlıklarına bakıyoruz. Burada durmuyoruz ve hayatımızın diğer alanlarında sadeleşmenin yollarını öğreniyoruz.

Bu eğitim kendine hayatında alan açmak, özgürleşmek ve bilinçli bir tüketici olmak isteyen herkese yöneliktir.

İçerik:

  • Minimalizm akımı ve bize faydaları
  • Tüketim alışkanlıklarımız
  • Evde sadeleşme
  • Gardıropta sadeleşme
  • Ofiste minimalizm
  • Düşüncede minimalizm
  • Sadeleşmenin sürdürülebilirliği
  • Eğitimdeki başlıkları içeren sadeleşme planı hazırlanması ve sunumu

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Hale Acun Aydın

turkisiminimalizm.com sitesinin kurucusu Hale Acun Aydın, Instagram, YouTube ve Pinterest gibi sosyal mecralarda daha sade bir yaşam yolunda minimalizm ve sıfır atık konularında paylaşımlar yaparak ulaştığı kişilerin hayatında değişimler yapabilmeyi hedefliyor.

1983 İstanbul doğumlu olan Hale Acun Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA derecesinden sonra 10 yılı aşkın süre kurumsal firmalarda çeşitli pazarlama rollerinde yer aldı. Halen aile işine bu alanda destek olsa da artık temel amacı Minimalizm ve Sıfır Atık konularında farkındalık oluşturmak. Bu amaçla artık farklı platformlarda çeşitli söyleşiler, atölyeler yapıyor ve okulları ziyaret ediyor. Sadeleşerek özgürleşebileceğimize ve dünyadaki plastik kullanımına karşı bizim birey olarak fark yaratabileceğimize inanan Hale Acun Aydın aynı zamanda #kahvemtermosta isimli bir sosyal sorumluluk hareketi yürütüyor.

Egitmen: Zeynep Erkan

Boğaziçi Üniversitesi’nde Simultane Çevirmenlik Bölümü'nden mezun olan Zeynep Erkan, İngiltere’de Reklam Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.  Reklamcılık yılları boyunca Marka Yöneticiliği ve Stratejik Planlama alanlarında görev alan Erkan, Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalıştı.  Moda kariyerine Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü üstlenerek başlayan Erkan, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler de verdi. Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da Stil Danışmanlığı, Moda Marka Yönetimi eğitimleri aldı ve GerçekSen’i kurdu. Dergicilik hayatına ise Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul dergilerinde Moda Yazarlığı ve Stil Editörlüğü yaparak başladı. Erkan'ın moda üzerine profesyonel yaklaşıma sahip www.gerceksen.com isimli bir blogu da bulunuyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...