Minimalizm, Sürdürülebilirlik İçin Sadeleşme | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Minimalizm, Sürdürülebilirlik İçin Sadeleşme

Süre: 
12 Saat (3 Saat x 4 Gün)

Katılım Ücreti: 600 TL

Gün ve Saat:
Pazartesi 18.30-21.30

Eğitim Tarihi: 
23 Aralık 2019

Eğitim Tarihleri:

23 Aralık Pazartesi 18:30-21:30

25 Aralık Çarşamba 18:30-21:30

30 Aralık Pazartesi 18:30-21:30

06 Ocak Çarşamba 18:30-21:30

Eğitim Yeri:
İstanbul Moda Akademisi

İçerik:

Minimalizm deyince akla ilk gelen atmak, azaltmak, vazgeçmek oluyor. Bu algı ise sadeleşmeyi korkutucu, başlaması ertelenen bir hale getiriyor. Halbuki minimalizm, sadeleşerek, ihtiyacımız kadarına sahip olarak kendimize alan yaratmak, bir başka deyişle özgürleşmek. Gezegenimizin refahı için kaçınılmaz olan sürdürülebilirliğin olmazsa olmazı.

Bu eğitime sadeleşmenin en zorlayıcı parkuru gardıropla başlıyoruz. Gardırobumuzda sadeleşebilmek için de ilk adım kendimizi tanımak. Gardıropta minimalizmin, minimalist bir stile sahip olmak olmadığını, istediğimiz stilde minimalist olabileceğimizi öğreniyoruz. Sadeleşmenin önündeki psikolojik engelleri ve bunları nasıl değiştirebileceğimizi görüyoruz. Sadeleşen bir gardırobu sürdürülebilir hale getiren alışveriş alışkanlıklarına bakıyoruz. Burada durmuyoruz ve hayatımızın diğer alanlarında sadeleşmenin yollarını öğreniyoruz.

Bu eğitim kendine hayatında alan açmak, özgürleşmek ve bilinçli bir tüketici olmak isteyen herkese yöneliktir.

İçerik:

  • Minimalizm akımı ve bize faydaları
  • Tüketim alışkanlıklarımız
  • Evde sadeleşme
  • Gardıropta sadeleşme
  • Ofiste minimalizm
  • Düşüncede minimalizm
  • Sadeleşmenin sürdürülebilirliği
  • Eğitimdeki başlıkları içeren sadeleşme planı hazırlanması ve sunumu

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Hale Acun Aydın

turkisiminimalizm.com sitesinin kurucusu Hale Acun Aydın, Instagram, YouTube ve Pinterest gibi sosyal mecralarda daha sade bir yaşam yolunda minimalizm ve sıfır atık konularında paylaşımlar yaparak ulaştığı kişilerin hayatında değişimler yapabilmeyi hedefliyor.

1983 İstanbul doğumlu olan Hale Acun Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA derecesinden sonra 10 yılı aşkın süre kurumsal firmalarda çeşitli pazarlama rollerinde yer aldı. Halen aile işine bu alanda destek olsa da artık temel amacı Minimalizm ve Sıfır Atık konularında farkındalık oluşturmak. Bu amaçla artık farklı platformlarda çeşitli söyleşiler, atölyeler yapıyor ve okulları ziyaret ediyor. Sadeleşerek özgürleşebileceğimize ve dünyadaki plastik kullanımına karşı bizim birey olarak fark yaratabileceğimize inanan Hale Acun Aydın aynı zamanda #kahvemtermosta isimli bir sosyal sorumluluk hareketi yürütüyor.

Egitmen: Zeynep Erkan

Zeynep Erkan; Boğaziçi Üniversitesi Çevirmenlik Bölümü'nden simültane çevirmen olarak mezun olduktan sonra, İngiltere’de reklam alanında yüksek lisans yapmıştır. Reklamcılık yılları marka yöneticiliği ve stratejik planlama yaparak Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalışarak geçmiştir. Ancak içindeki moda tutkusuna daha fazla karşı koyamayarak sektör değiştirmiştir. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü yapmış, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler vermiştir. Bu süreç boyunca marka danışmanlığı, stil danışmanlığı ve styling alanlarında sahip olduğu farklı hizmet anlayışına kavuşmasını sağlayan deneyimlerini moda danışmanlığı şemsiyesi altında sunmaya karar vererek Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da eğitimler almış ve GerçekSen’i kurmuştur. İstanbul Moda Akademisi’nde stil danışmanlığı, styling, moda ve trendler üzerine eğitimler veren Zeynep Erkan, daha önce Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul gibi dergilerde moda yazarlığı ve stil editörlüğü yapmıştır. Sitesi www.gerceksen.com ve Instagram'da _zeynep_erkan hesabından moda, trendler ve stil danışmanlığı ile ilgili yazılar yazmaktadır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...