Mezuniyet Giysileri Planlama ve Stil Yaratma | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Mezuniyet Giysileri Planlama ve Stil Yaratma

Süre: 3 Saat (1 Gün)

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Gün ve Saat: Cumartesi  14:00 - 17:00  

Başlangıç Tarihi: 21 Mayıs 2016

 

Öğrencilerin en önemli ve anlamlı etkinliği mezuniyet balosunda, stillerini en iyi yansıtan kombin seçimini yapabilmesini amaçlayan bu program, katılımcıların son trendleri öğrenerek, moda renkleri ve stil uyarlamaları konularınında bilgi edinmlerini amaçlamaktadır. Bu bilgilere ek olarak sitilin tamamlayıcı unsurları saç, makyaj ve aksesuar konusunda da tüyolar aktarılmaktadır.

İçerik:

  • Trendler
  • Pratik çözüm önerileri
  • Moda renkler
  • Kumaş seçimlerinde dikkat edilecek faktörler
  • Stil yaratma
  • Saç, makyaj ve aksesuar seçimlerinin imaja uygun çalışmanın yapılması

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Gülin Girişmen

İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin Girişmen, Venedik Güzel Sanatlar Akademisi Sahne Dekor Kostüm Bölümü’nden mezun oldu. İtalya’da NABA Tasarım Okul’unda tekstil ve moda üzerine araştırma yaptı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Anasanat Dalı Bölümün'de yüksek lisansını tamamladı. İtalya, New York ve İstanbul’da broadway, opera, bale kostüm ve dekor tasarımı deneyimi bulunan Girişmen, 2001 yılında İTKİB’in düzenlediği Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'nda ödül aldı.

Head of the Textile And Fashion Design Department at the Istanbul Fashion Academy Gülin Girişmen graduated from the Stage Decor Costume Department at the Venice Academy of Fine Arts. She conducted research on textiles and fashion at NABA School of Design in Italy. Se completed her master's study at the Department of Textile Main Arts, the Institute of Fine Arts, Marmara University. Having worked in broadway, opera, ballet costume and decor design in Italy, New York and Istanbul, she won an award at Koza Youth Fashion Designers Competition organized by ITKIB in 2001.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...