Lüks Marka Yönetimi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Lüks Marka Yönetimi

Süre:
12 saat (3 saat x 4 gün)

Eğitim Şekli:
Online

Gün ve Saat:
Pazartesi-Çarşamba, 18:30-21:30

Başlangıç Tarihi:
11 Ekim 2021

Eğitim Tarihleri:
11-13-18-20  Ekim 2021


Lüks sosyolojik çözümlemelerde bir “statü sembolüdür.” Farklı olmayı ve farklılaşmayı temsil eder. Sosyolojik çözümlemelerde üst sınıfa ait olmayı temsil eder. Kendini ödüllendirmeyi ya da sevdiği tarafından onay ve takdir görmeyi sembolize eder. Lüks somut bir kavram değil soyut bir kavramdır.
Lüks ürünlerin yüzyılları bulan ve bu tüketicileri cezbeden çok özel hikayeleri bulunur. Lüks markaların hikayeleri ürünlere dönüştüğünde algılarda tek be biricik olmanın simgesi olur. Maddi değerinin çok ötesinde bir değeri olan, hatta paha biçilemeyen ürünlere dönüşür.
Lüks ürünler güzelliğin, estetiğin, benzersizliğin, yüksek işlevsellikle buluştuğu; adeta mükemmelliğin simgesi olan ürünlerdir. Lüks markaların yöneticisi mükemmelliği arzulayan hedef kitleyle muhataptır.
Bu eğitimde lüks ürünlerin tüketiciler üzerindeki psikolojik etkilerinden yola çıkarak lüks markaların yönetimsel stratejilerini ve marka olarak farklılıklarını ortaya koyarken nasıl bir yol izlediklerini göreceğiz. Lüks marka müşterilerinin alışveriş standartlarını ve alışkanlıklarını işleyeceğiz.
Bu eğitim sonunda lüks markalara ve lüks tüketim müşterilerine daha geniş çerçeveden bakabileceksiniz.
 

  • Lüks Nedir? 
  • Lüks markaların Hissettirdikleri Nelerdir?
  • Lüks Sektörünün Dünyada ve Türkiye’deki Hacmi
  • Lüks Markaların Özellikleri
  • Lüks Marka Yönetimi
  • Pazarlama Dinamikleri İçerisinde Lüksün Önemi

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Fatoş Özen

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye’nin ilk moda okulu Lasalle International Fahion Academy’de Fashion Merchandising bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Vakko, Lacoste, Home Store gibi markalarda satın alma, satış ve merchandising bölümlerinde çalışmıştır. Halen Tommy Hilfiger markasında çalışmakta ve aynı zamanda İMA’de kısa eğitimler vermekte, DB Positive Yaratıcı Çözümler şirketi bünyesinde firmalara eğitim ve profesyonel danışmanlık vermektedir. Eğitim verdiği konuların başında Kişisel İmaj, Kişisel İmaj ve Kurumsal İmaj Kolabrasyonu, Marka Yönetimi gelmektedir.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...