Kısa Metraj Moda | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Kısa Metraj Moda

Süre: 9 Saat (3 saat x 3 gün)

Katılım Ücreti: 450 TL

Gün ve Saat: Salı ve Perşembe 18.30-21.30

Başlangıç Tarihi: 26 Nisan 2016

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Duyguların daha çok imaj ve videolarla anlatıldığı günümüz dijital çağında hikaye anlatımı gittikçe önem kazanmaya başladı.

Akıllı telefonlarla hem yaratıcı hem de kaliteli video çekmenin öğretileceği bu eğitimde araştırmadan, planlamaya, çekim tekniklerinden, düzenleme ve yayınlamaya kadar olan tüm süreci deneyimleyeceksiniz.

Eğitimin sonunda yapacağınız uygulama ile video dünyasına ve moda filmi yaratmaya giden ilk adımı atıyor olacaksınız.

İçerik:

  • Moda Filmine ve Hareketli İmaja Giriş
  • Ön Hazırlık: Araştırma yapma, hikaye panosu hazırlama, çekim planlama
  • İlham Alma ve Hikaye Anlatımı
  • Klasikten Günümüze Video Teknikleri
  • Video Aplikasyonları: Editleme (Düzeltme) Teknikleri, Montajlama, Müzik Ekleme, Efektler
  • Uygulama: Çekim Planlama, Serbest Video Çekimi, Çekilen Videoların Yüklenmesi ve Edit Edilmesi

Gerekli Malzemeler:

  • Akıllı Telefon (Smartphone)

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Kenan Sunar

Lisans eğitimini Denison Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar ve Sinema dallarında tamamladıktan sonra lisanüstü çalışmalarına Ohio State Üniversitesinde fotoğrafçılık ile başlayarak derecesini Bilgi Üniversitesi Film ve Televizyon bölümünden aldı. Sinema sektörünün merkezi Los Angeles’ta birkaç yıl çalıştıktan sonra 2001 senesinde İstanbul’a yerleşerek sanat ve kültür fotoğrafçısı olarak çalışmaya başladı.  Stüdyo 1A’nın kurucusu ve ortağı olan Sunar reklam fotoğrafçılığının yanı sıra görüntü yönetmeni olarak çalışmalarına devam ediyor.

Egitmen: Mu Tunc

Lisans eğitimini Tasarım dalında tamamladıktan sonra lisansüstü çalışmalarına Sinema dalında devam etti. Türkiye'nin ilk dijital ajansında kreatif direktörlük görevini çok genç yasta gerçekleştirerek, dijital marketing ve hikaye anlatımı dalında birçok uluslararası marka ile calışmalarda bulundu. Diary of Mu adı altında baslattığı web tabanlı film serisi projesi ile "online streaming" konusunda ilk öncü çalışmalarda bulundu ve MUBI markasının direktörlügünü yöneterek, yeni streaming modelinin oluşturulmasında yardımcı oldu. Şu anda moda sektöründe, Les Benjamins markasının direktörü olarak uluslararası çalışmalarına devam ediyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...