KARAKTER VE PSİKOLOJİYE GÖRE GİYİM | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

KARAKTER VE PSİKOLOJİYE GÖRE GİYİM

Süre: 12 saat (3 saat x 4 gün)

Katılım Ücreti: 800 TL

 

Gün ve Saat:
Cumartesi ve Pazar 14.00-17.00

Başlangıç Tarihi:
6 Haziran 2020

Program İMA Uzaktan Eğitim ile gerçekleştirilecektir.

 

 

Doğru giyim deyince akla ilk gelen vücut tipi, renk analizi ve stil oluyor. Bu süreçte giyimi en derinden etkileyen faktör ise unutuluyor: Kişinin karakteri ve günden güne değişen psikolojisi. Artık stil danışmanları bile müşterileriyle çalışmaya başlamadan önce karakter ve psikoloji çözümlemesi yapıyorlar.
Bu eğitimde de stil, renkl grupları, desen ve kesim olmakta, ama bugüne kadar hiç görmediğiniz şekilde. Tüm bunlar karakter ve psikolojiyle nasıl şekillenmeli ve giyime nasıl yansımalı göreceğiz. Alışveriş alışkanlıklarınızın, gardrop sorunlarınızın siz farkında olmadan dış dünyaya ne mesajlar verdiğini öğrenerek bunları iyileştirme fırsatı bulacaksınız. Gardrobunuz, karakterinizle uyumlu olduğu zaman daha mutlu ve verimli olduğunuzu göreceksiniz. Hatta gerektiğinde psikolojinizi değiştirmek için bile kullanabileceksiniz.  
Bu eğitim hem  stil danışmanlığı, imaj danışmanlığı, kurumsal danışmanlık gibi alanlarda profesyonel danışmanlık hizmeti veren kişilere, hem de giyimine herkesten farklı bir yorum getirmek isteyen herkese yöneliktir.

İçerik:

  • Psikolojideki 4 farklı karakter tipi
  • Bu tiplere özel renk grupları, desen ve kesim
  • Farklı karakter tiplerine göre gardrop oluşturma
  • Psikolojiye etki eden stil faktörleri ve kombinlere yansımaları

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Zeynep Erkan

Zeynep Erkan; Boğaziçi Üniversitesi Çevirmenlik Bölümü'nden simültane çevirmen olarak mezun olduktan sonra, İngiltere’de reklam alanında yüksek lisans yapmıştır. Reklamcılık yılları marka yöneticiliği ve stratejik planlama yaparak Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalışarak geçmiştir. Ancak içindeki moda tutkusuna daha fazla karşı koyamayarak sektör değiştirmiştir. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü yapmış, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler vermiştir. Bu süreç boyunca marka danışmanlığı, stil danışmanlığı ve styling alanlarında sahip olduğu farklı hizmet anlayışına kavuşmasını sağlayan deneyimlerini moda danışmanlığı şemsiyesi altında sunmaya karar vererek Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da eğitimler almış ve GerçekSen’i kurmuştur. İstanbul Moda Akademisi’nde stil danışmanlığı, styling, moda ve trendler üzerine eğitimler veren Zeynep Erkan, daha önce Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul gibi dergilerde moda yazarlığı ve stil editörlüğü yapmıştır. Sitesi www.gerceksen.com ve Instagram'da _zeynep_erkan hesabından moda, trendler ve stil danışmanlığı ile ilgili yazılar yazmaktadır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...