Karakter ve Psikolojiye Göre Giyim | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Karakter ve Psikolojiye Göre Giyim

Süre: 12 saat (6 saat x 2 gün)

Katılım Ücreti: 800 TL

 

Gün ve Saat:
Cumartesi ve Pazar 10.00-17.00

Başlangıç Tarihi:
11 Nisan 2020

Eğitim Tarihleri: 

11 Nisan 10.00-17.00

12 Nisan 10.00-17.00

 

 

Doğru giyim deyince akla ilk gelen vücut tipi, renk analizi ve stil oluyor. Bu süreçte giyimi en derinden etkileyen faktör ise unutuluyor: Kişinin karakteri ve günden güne değişen psikolojisi. Artık stil danışmanları bile müşterileriyle çalışmaya başlamadan önce karakter ve psikoloji çözümlemesi yapıyorlar.
Bu eğitimde de stil, renkl grupları, desen ve kesim olmakta, ama bugüne kadar hiç görmediğiniz şekilde. Tüm bunlar karakter ve psikolojiyle nasıl şekillenmeli ve giyime nasıl yansımalı göreceğiz. Alışveriş alışkanlıklarınızın, gardrop sorunlarınızın siz farkında olmadan dış dünyaya ne mesajlar verdiğini öğrenerek bunları iyileştirme fırsatı bulacaksınız. Gardrobunuz, karakterinizle uyumlu olduğu zaman daha mutlu ve verimli olduğunuzu göreceksiniz. Hatta gerektiğinde psikolojinizi değiştirmek için bile kullanabileceksiniz.  
Bu eğitim hem  stil danışmanlığı, imaj danışmanlığı, kurumsal danışmanlık gibi alanlarda profesyonel danışmanlık hizmeti veren kişilere, hem de giyimine herkesten farklı bir yorum getirmek isteyen herkese yöneliktir.

İçerik:

  • Psikolojideki 4 farklı karakter tipi
  • Bu tiplere özel renk grupları, desen ve kesim
  • Farklı karakter tiplerine göre gardrop oluşturma
  • Psikolojiye etki eden stil faktörleri ve kombinlere yansımaları

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Zeynep Erkan

Boğaziçi Üniversitesi’nde Simultane Çevirmenlik Bölümü'nden mezun olan Zeynep Erkan, İngiltere’de Reklam Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.  Reklamcılık yılları boyunca Marka Yöneticiliği ve Stratejik Planlama alanlarında görev alan Erkan, Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalıştı.  Moda kariyerine Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü üstlenerek başlayan Erkan, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler de verdi. Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da Stil Danışmanlığı, Moda Marka Yönetimi eğitimleri aldı ve GerçekSen’i kurdu. Dergicilik hayatına ise Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul dergilerinde Moda Yazarlığı ve Stil Editörlüğü yaparak başladı. Erkan'ın moda üzerine profesyonel yaklaşıma sahip www.gerceksen.com isimli bir blogu da bulunuyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...