Hazır Giyim Üretiminde Yönetim Sistemleri Kurulumu ve Metotları | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Hazır Giyim Üretiminde Yönetim Sistemleri Kurulumu ve Metotları

Süre: 6 Saat (6 saat x 1 gün)

Katılım Ücreti: 450 TL

Başlangıç Tarihi:
28 Ocak 2020

Eğitim Tarihleri:
28 Ocak Salı 10:00-17:00

Üretim kontrol ve yönetim sistemleri, yeni teknolojik bilgilerin de kullanımı ile birlikte her geçen gün gelişiyor.

Yönetim sistemleri piyasa şartlarının da değişmesi ile birlikte sürekli kendini yenileyerek gelişir iken diğer taraftan yapılarını da değiştirerek iş hayatının içinde var olmaktadır.

Bir taraftan eski yöntemler ile çalışır iken diğer taraftan yenilikleri de takip edip, günümüz şartlarına uyum sağlamak için sürekli araştırma inceleme ve öğrenilenleri başarılı bir şekilde tatbik etme gayreti esnasında rakiplerin arasından sıyrılmanın inceliklerini anlatılacağı bu eğitimde soru-cevap şeklinde ilerlenecek ve çözüm yolları aranacaktır.

  • Hazır giyim sektörünün içinde şartlar
  • Zaman kontrol yönetimine giriş
  • Üretim kontrol teknikleri ve hatalar
  • Sosyal uygunluk
  • Yönetim sistemlerine giriş
  • Toplam kalite yönetimi
  • Liderler

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Ahen Eden

Özel Moran İlkokulu ve Avusturya Lisesinin orta bölümünden sonra Haydarpaşa Teknik Lisesinden Makine Teknikeri olarak mezun oldu.

Askerlik ile birlikte 8 yıl süresince değişik sektörlerdeki iş deneyiminden sonra 1986 yılında Tekstil sektörü ile tanıştı. Sel-teks A.Ş.’de 10 yıl boyunca hazır giyim üretiminin iplik ’den kumaşa, kumaş terbiyesinden konfeksiyona örme ve dokuma kumaşlarda günlük giyim üzerine üretimin birçok aşamasında sorumluluk sahibi olarak ihracata yönelik üst düzey yöneticilik yaptı. Daha sonra 1996 yılından 2001 yılına kadar yurt dışı bağlantıları kurup ağırlıklı olarak hazır giyim ihracatı üzerine olmak ile birlikte birtakım farklı konularda da serbest ticari çalışmalar yaptı.

2001 yılında Next Co. UK firmasının İstanbul’daki QCC (Kalite Kontrol Merkezi)’ni kurdu. Devamında firmanın yurt içi ve yurt dışı, kalite kontrol eğitimlerinde ve denetimlerinde görev aldı. 

2009 yılında firmanın ufalma politikası gereği firmadan ayrılmasından sonra 5 yıl süresince Erse A.Ş.’nin önce ürün sonra da yazılım sistemi ile birlikte muhtelif üretim bölümlerinin bilgi veri denetimlerini icra etti.

2017 senesinde Kiwa Meyer denetim firmasından ISO 9001:2015 İç denetçi belgesi aldı. Halen İMA’daki eğitim çalışmalarının yanı sıra hazır giyim üretim firmalarına Denetim ve Yönetim sistemlerinin yapılandırılması üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...