Güzellik Editörlüğü | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Güzellik Editörlüğü

Süre: 12 Saat (6 saat x 2 gün)

Katılım Ücreti: 480 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Gün ve Saat: Cumartesi 10.00-17.00

Başlangıç Tarihi: 20 Aralık 2014

Eğitim Tarihleri:

20 Aralık Cumartesi 10.00-17.00

27 Aralık Cumartesi 10.00-17.00

Güzellik dünyasının dergicilikte moda kadar önemli bir yeri vardır.
İnternet sayesinde her türlü bilgiye rahatlıkla erişebildiğimiz ancak bir o kadar da bilgi kirliliğinin fazla olduğu günümüzde bizlere doğru ürün ve kullanım önerileri sunan ‘güzellik editörleri’ çok büyük önem taşımaktadır.

Güzellik editörü işi gereği birçok ürünü dener, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri takip eder, makyaj,  saç ve cilt uzmanları ile sürekli iletişim halindedir. Ancak bir güzellik editörü her şeyden önce bir editördür ve en önemli özelliği test ettiği ürünleri tarafsız bir şekilde okuyucuya aktarmaktır. Bu nedenle kaleminin güçlü olması gerekmektedir. İçeriği yansıtan ve çekici bir görsel hazırlama da yine güzellik editörünün görevlerinden birisidir. Still life çekimlerden, modelle yapılan çekimlere kadar tüm hikayeyi ve konsepti hazırlar.

Bu eğitimde güzellik editörlüğünün temelini oluşturan iki önemli konu öğretilecektir: Birincisi bir kozmetik ürününün ya da koleksiyonunun tanıtım yazısının hazırlanması ve ürünü/koleksiyonu anlatan still life çekimi yapma; ikincisi ise güzellik editörlüğünde yine önemli bir adım olan röportaj yapma ve bunu en etkili şekilde yazıya dökme.
Uygulamalarla güçlendirilecek olan eğitim güzellik editörlüğü ile ilgilenen herkese uygundur.

İçerik:

  • Güzellik Ürünlerinin Still Life Çekimi Nasıl Yapılır?
  • Koleksiyon Tanıtım Yazısı Nasıl Hazırlanır?
  • Uygulama: Katılımcılara verilecek ürünler ile etkili bir still life styling çekimi gerçekleştirme ve ürünler hakkında tanıtım yazısının hazırlanması
  • Röportaj Teknikleri ve Röportaj Yazısı Hazırlanması
  • Uygulama: Sektör profesyonelleri ile röportaj yapma ve röportaj yazısı hazırlama

Gerekli Malzemeler:

  • Laptop ya da Tablet

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Gözde Atakoğlu

Gözde Atakoğlu, lisans eğitimini Bologna Üniversitesi Sinema Bölümü’nde tamamladı. Süper Alışveriş, in Style ve Vogue Türkiye dergilerinde Güzellik Editörü olarak görev alan Atakoğlu, 2008 yılında ilk profesyonel güzelllik blog’larından biri olan Pudram’ı yarattı. Gözde Atakoğlu halen 2014 yılında kurduğu Güzellik Yayında isimli güzellik ve bakım sitesinde yazmaya devam ediyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...