Görsel Mağazacılıkta Alan Yönetimi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Görsel Mağazacılıkta Alan Yönetimi

Süre: 12 Saat (3 saat x 4 gün)

Katılım Ücreti: 480 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Gün ve Saat: Pazartesi ve Çarşamba 18.30 - 21.30

Başlangıç Tarihi: 16 Şubat 2015

 

Eğitim Tarihleri:

16 Şubat Pazartesi 18.30 - 21.30

18 Şubat Çarşamba 18.30 - 21.30

23 Şubat Pazartesi 18.30 - 21.30

25 Şubat Çarşamba 18.30 - 21.30

Perakende ürün yönetiminin en önemli temellerinden biri mağaza alan düzenlemesidir. Günümüzde perakende firmaları alanın etkin kullanımının satışlarına olumlu etkisini  gördüklerinden bu konu üzerinde özellikle yoğunlaşmışlardır. Alan yönetimi bir firmanın kısa, orta ve uzun vadedeki stratejik ve operasyonel planlamalarında da etkin rol oynar.
Görsel düzenleme veya mağazacılık alanında çalışanlara yönelik bu eğitim kapsamında perakende alan yönetiminin algılanması, verimin ölçülendirilmesi,  doğru alan kullanımının aşamaları, alan kullanımın mağaza satış hedeflerine etkisi ve alan, satış ve karlılık arasındaki ilişkinin algılanması ele alınacaktır.

İçerik:

  • Görsel Düzenlemeye Genel Bakış
  • Teorik ve Pratikte Alan Yönetimi
  • Alan Yönetiminin Kısa ve Uzun Vadedeki Yatırımlara Etkisi
  • Müşteri İçin Kolay, Kullanışlı ve Heyecan Verici Alanlar Yaratılması
  • Doğru Ürün Seçimi, Doğru Zamanlama ve Doğru Yerin Önemi
  • Alan Kullanımın Marka Kimliğine Yansıtılması

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Meltem Merrick

1994 yılında OXXO’da satış danışmanı olarak kariyer hayatına başladıktan sonra görsel düzenlemeye ilgisi ve kabiliyeti nedeniyle firma tarafından bölge mağazalarının görsel düzenleme ve ürün yerleşiminde görevlendirilmiştir. Sırasıyla Beymen firmasında Mağaza Sorumlusu, Abbate’de Görsel Düzenleme Sorumlusu, LC Waikiki’de Görsel Düzenleme Müdürü olarak görev yapmıştır. LC Waikiki firmasında görev aldığı süre içinde, firmanın tüm mağaza personel ve yöneticilerine görsel mağazacılık eğitimleri vermiştir. Ortadoğu tecrübesinin ilk durağı olan Suudi Arabistan’da bireysel tasarım çalışmaları yapmış olup ardından Kuveyt’de Armada Group bünyesinde bulunan 5 farklı markanın, Kuveyt başta olmak üzere, Dubai, Abu Dabi, Bahreyn ve Suudi Arabistan bölgelerindeki tüm mağazaların Görsel Düzenleme Müdürü pozisyonunda çalışmıştır. Sonrasında yerleştiği Almanya’da da Armada Group’un isteği üzerine görsel düzenleme konularında firmaya danışmanlık hizmeti vermeye devam etmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra Ay Marka bünyesinde bulunan Fabrika markasının Görsel Düzenleme Departman Yöneticisi görevini sürdürürken aynı zamanda, İMA’da görsel düzenleme eğitimleri vermiştir. Merrick şu anda görsel düzenleme konusunda danışmanlık, eğitim ve vitrin tasarımları yapan Global Visual Merchandising firmasında Görsel Düzenleme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...