E-Ticarette Satın Alma ve Kategori Yönetimi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

E-Ticarette Satın Alma ve Kategori Yönetimi

Süre: 6 Saat (6 saat x 1 gün)

Katılım Ücreti: 320 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Gün ve Saat: Cumartesi 10.00-17.00

Başlangıç Tarihi: 23 Ocak 2016

 

Eğitim Tarihleri: 

23 Ocak Cumartesi 10.00-17.00

Perakendede 10 sene olan markalaşma sürecinin e-ticarette 2 seneye indiğini biliyor muydunuz? Artık markalar tüketici ile hızlı etkileşimde bulunabildikleri e-ticaret kanallarını daha fazla kullanma eğilimindeler. Hatta sadece bu kanal için oluşturulmuş markalar ve koleksiyonlar mevcut. Tek tıkla binlerce kişiye erişilen bu sanal kanalda markalarınızı nasıl doğru yönlendirecek ve doğru bir süreç oluşturacaksınız?

Dünyamız bu kadar hızlı akarken ve her sabah uyandığımızda e-ticaretin kuralları baştan yazılırken doğru satın alma ve süreç yönetimi işte tam bu noktada öne çıkıyor. Etrafımız sayısız rakiplerle çevrili ve e-ticaretin 1 günü 1 aya bedel. Hem zamanla hem rakiplerle hem de trendlerle yarıştığımız bu sanal dünyada ayakları sağlam yere basan bir satın alma departmanı bu işin kalbi. Üstelik e-ticaret geldi, perakende bitecek söylemlerine inat doğru bir satın alma ve süreç yönetimi sayesinde perakendeyle el ele verimli bir platform oluşturmak da mümkün.

Önemli olan doğru markayı doğru hedef kitle ile buluştururken tüm süreçleri de doğru yönetebilmek ve müşteriye benzersiz bir satın alma deneyimi yaşatabilmek.

Satın alma yönetimini tüm süreçleri ile ele alacağımız eğitimde, en çok geçmiş deneyimlerimiz bize yol gösterecek. Sadece satın alma ve kategori yönetimi ile sınırlı kalmayacak; operasyon, finans ve pazarlama süreçlerine kadar tüm süreçlere dokunacak ve hepsinin arasında köprü olan satın almayı 360 derece ele alacağız.

İçerik:

  • E-ticarette Satın Alma Temel Kavramları
  • 360 Derece Satın Alma süreçleri
  • Satın Alma ve Diğer Departmanlar Arası Süreçler
  • Marka Anlaşmaları ve Ticari Şartlar
  • Ürün Kategorizasyonu / Kategori Yönetimi
  • Doğru Ürün Seçimi ve Trend Takibi
  • E-ticarette Marka Olmak / Marka Yaratmak
  • Tedarikçi İlişki Yönetimi
  • Etkin Ekip Yönetimi

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Sinem Akyurt Adaköy

Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra mühendislik, eğitim, PR ve e-ticaret alanlarında çalışmıştır. 4 sene boyunca farklı alanlarda çoklu kategori yönetmiş, yeni kategori ve marka oluşumlarında görev almıştır. Şu an e-ticaret alanında danışmanlık ve eğitim vermesinin yanı sıra; kendine ait mayo ve aksesuar markalarının da hem yönetici ortaklığını hem de art direktörlüğünü yapmaktadır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...