Çiçekli Kasnak Yapımı | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Çiçekli Kasnak Yapımı

Süre:
3 Saat (1 Gün)

Katılım Ücreti: 350 TL

Gün ve Saat:  
Salı 18:30-21:30

Eğitim Tarihi:
25 Haziran 2019

Eğitim Yeri:

İstanbul Moda Akademisi

Nakış sanatının tarihi ve yeri oldukça eskilere, Orta Asya Türkleri’ne dayanmaktadır. O tarihten bugüne gelişerek devam eden bu kültürün en güzel örneklerine 11.ve 12. Yüzyılda Selçuklular’da rastlanmış; doğu ve batı arasındaki ticaretin artmasıyla Osmanlı nakış motifleri Avrupa’da son derece rağbet görmeye başlamıştır. 20. Yüzyılda Modernleşme ve teknolojinin gelişmesiyle beraber el işçiliği yerini makinalaşmaya bırakmışsa da son zamanlarda seri üretim yerine yerel ürün ve üreticilere verilen değerin önem kazanmasıyla; el zanaatlarına olan ilgi de artmaya başlamıştır. Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da kasnağa işlenen ve tasarlanan özgün modeller oldukça popüler hale gelmiş, üretilen özgün modeller sosyal medya ve bloglarda sıkça paylaşılmaktadır. 

Bu eğitimde; kasnağa gerilmiş tül üzerine silikon ile yapıştırma tekniği kullanılarak özgün motifler tasarlanacaktır. Kuru- şoklanmış çiçekler, yapraklar ve değişik materyaller kullanılarak oluşturacağınız bu kasnakları ister sevdiklerinize hediye edebilir, isterseniz de evinizin güzel bir köşesine asabilirsiniz. 

Bu eğitim el işini seven, bitki, çiçekler ve tasarım ürünlere ilgi duyan, yaratıcılıktan hoşlanan herkese yöneliktir.

 

Gerekli Malzemeler bizim tarafımızdan sağlanacaktır. 

  • Ahşap kasnak
  • Tül 
  • Silikon tabancası
  • Kuru ve şoklanmış çiçekler, yapraklar, kumaş boncuk gibi değişik materyaller

 

*EĞİTİM MİSK İSTANBUL iş birliğiyle gerçekleşecektir.

Koç Üniversitesi’nden süregelen dostluklarını iş ortaklığına dönüştüren Hazal Şen ve Eda Erbilgin, Amerika’da bir workshop’ta çiçeklerle buluşuyor.

Ve MİSK hikayesi böylece başlıyor.

Kalıpların içine girmeyi sevmeyen Hazal ve Eda, güzel görünmesi adına bir çiçeği bir şeylerin içine sıkıştırmayı reddediyor. Kimsenin özel bir hediye vermek için saatlerce ekran başında kalmasını istemiyor. İnternetten sipariş verdiğin şeyin, eline aynı gördüğün şekilde ulaşması gerektiğine inanıyor.

Bu yüzden MİSK’ten aldığınız her çiçeğin içinde, her gün tazelenen bir büyük heves, cesaret, inanç, iyi niyet, güzellik ve heyecan var.

PROGRAM İÇERİĞİ

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...