Zeynep İlkay

ZEYNEP İLKAY / 2011-12 Moda Editörlüğü Programı Mezunu
AY Marka Mağazacılık Şirketinde Moda / İçerik Editörü

Benim için İstanbul Moda Akadmeisi, asıl kariyerimin başladığı yer diyebilirim. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra sıra, hep yapmak istediğim moda editörlüğüne geldi ve İMA’ya katıldım. Moda editörlüğü dersleriyle kendimi geliştirmenin yanı sıra orada kurduğum bağlantılar, arkadaşlar ve sonrasında yöneticim olan eğitmenlerden de sürekli bir şeyler öğrendim. Bence İstanbul Moda Akademisi’nin en büyük güzelliklerinden biri de orada sağladığı çevre. Derslerin dışında da her zaman bir şeyler paylaşabileceğiniz birilerini bulabiliyorsunuz ki bu tarz mesleklerde çevre oldukça önemli. Ayrıca tek başınıza çalışmak ya da bir şeyler araştırmak isteyebileceğiniz zamanlar için de harika bir kütüphanesi var.

Moda editörlüğü programına katıldığım süreçte ben hep işin yazı kısmıyla ilgilendim. Styling’i çok keyifli bulsam da önceliğim hep yazmaktı. Programa devam ederken Habertürk Gazetesi’nde moda üzerine yazmaya başladım ki bu ilk işimi bulmam da İMA’nın rolü oldukça büyük. Sonrasında dergi vb. diğer işler birbirini takip etti ancak İMA’da öğrendiklerim ve bu akademiye ait olma hissi bende hep ayrı bir yere sahip.

Şu anda çalıştığım şirkette ise perakende sektöründeki belirli markaların iletişimini yapıyorum. Moda editörlüğünün en güzel taraflarından biri; modayla ilgili konulara çok yönlü bakabilmek ve hangi kısımda çalışıyor olursak olalım çoğu insana göre oldukça keyifli konularla ilgilenmek. İMA ile başladığım bu keyifli yolculuk bugün sevdiğim işi yapıyor olabilmemde benim için oldukça değerli.