Tüketici Davranışları ve Trend Araştırmaları

Günümüzde başarılı bir marka olabilmenin en temel koşullarından birisi bu markanın ürün ve hizmetlerinin tüketicilerin ihtiyaç ve isteklerine cevap verebilmesidir. Tüketicilerin her geçen gün daha bilinçli tüketim yapmaya başladığı ve iletişime geçip geçmeyeceği markaları giderek tamamıyla kendisinin belirlediği moda dünyasında, profesyonel bir şekilde yapılan tüketici davranışları analizleri stratejik açıdan büyük önem taşımakta. Bununla birlikte kısalan trend ve ürün ömürleri moda dünyasında çalışan yöneticileri çok daha hızlı hareket etmeye zorlamakta.

Trendleri yakından takip edip, markanızın vizyonuna ve kimliğine uygun bir şekilde nasıl entegre edeceğinize karar verirken kullanacağınız yöntemler markanızın başarısını önemli derecede etkileyecektir.

İçerik:

  • Güncel Tüketici Davranışları ve Tüketici Eğilimleri
  • Tüketici Davranışları Araştırma Teknikleri ve Moda Sektöründen Güncel Örnekler
  • Tüketici Davranışları Araştırmasının Marka Stratejisine ve Operasyonel İşlere Yansıtılması
  • Trend Araştırma Teknikleri ve Moda Sektöründen Güncel Örnekler
  • Trend Araştırmasının Marka Stratejisine ve Operasyonel İşlere Yansıtılması

Gerekli Malzemeler:

  • Laptop/Tablet Bilgisayar

 

Süre: 6 Saat (3 saat x 2 gün)

Gün ve Saat: Salı ve Perşembe 18.30-21.30

Başlangıç Tarihi: 01 Kasım 2016

Eğitim Tarihleri:

01 Kasım Salı 18.30-21.30

03 Kasım Perşembe 18.30-21.30

Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı

Katılım Ücreti: 300 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Eğitmen: Dr. Bilgen Coşkun, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra Osnabrück Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Bölümü’nde Pazarlama ve İletişim alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Doktora çalışmasını Berlin Steinbeis Üniversitesi'nde Marka Yönetimi ve İletişimi alanında yapmıştır. 10 seneyi aşkın bir süredir GAP, Esprit, Zalando, Gerry Weber, Beiersdorf, L'Oréal, Mercedes, Volkswagen, Turkcell ve Nokia gibi global moda ve life style markalarına strateji, ürün/koleksiyon geliştirme, iletişim ve perakende konularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Münih'teki Mediadesign Hochschule'de Moda Yönetimi ve Tasarımı bölümlerinde ders vermekte ve I love You Magazin, Mercedes-Benz ve ICE Magazin’ in de aralarında bulunduğu dergilere tasarım ve sanat konularında yazılar yazmaktadır. İMA'da moda pazarlaması, moda yönetimi ve pazar araştırması, güncel marka uygulamaları, dersleri vermekte ve Moda Yönetimi Program Liderliği görevini sürdürmektedir.