Perakendede Kritik Yol Haritası Takibi

Moda perakendesinde yer alan firmaların iş süreçleri için gerekli olan minimum süreyi ve aşamaları belirlemeleri ve bu aşamaların analiz ve kontrol edilmesi, işletme karlılılığında pozitif etkiler yaratmaktadır.

Kritik Yol Haritası bir operasyonda oluşabilecek risklerin önceden belirlenerek; aksiyon planları hazırlanması, böylece oluşacak maliyetlerin minimize edilmesi ve hatta hiç kayıp yaşanmaması için gerekli bir enstrümandır.

Bu eğitimin amacı, moda perakendesinde yer alan firmaların planlama, tasarım, tedarik ve ürün yönetimi bölümlerinde hayat bulan süreçlerin daha fazla entegre edilerek, markanın hızlı yanıt verme ve kar maksimizasyonu becerilerinin arttırılmasına katkı sağlamaktır.

Bu eğitim fikirlerin ürüne dönüşüp; müşteri ile buluştuğu bu sürecin doğru ve verimli bir şekilde yönetilmesini, bilgiyi analiz etmeyi ve yorumlamayı, hatta öngörülere göre yeniden strateji belirlemeye yardımcı olacak temel araçları öğretmeyi amaçlamaktadır.

İçerik:

  • Kritik yol haritası nedir?
  • İş takvimi ve minimal beklenen tamamlama zamanı
  • Kritik faaliyetlerin tespiti
  • En erken ve en geç tamamlanma zamanları
  • İşin parçalara ayrılması
  • Proje takvimi oluşturma teknolojileri
  • Kritik yolun ve zamanın hesaplanması
  • Uygulama

 

Süre: 12 Saat (3 saat x 4 gün)

Gün ve Saat: Pazartesi ve Çarşamba 18.30-21.30

Başlangıç Tarihi: 11 Nisan 2015

Eğitim Tarihleri:

11 Nisan Pazartesi 18.30-21.30

13 Nisan Çarşamba 18.30-21.30

18 Nisan Pazartesi 18.30-21.30

20 Nisan Çarşamba 18.30-21.30

Katılım Ücreti: 480 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Eğitmen: Begüm Gülfidanlı; Uludağ Üniversitesi İthalat ve İhracat Bölümü’nü bitirdikten sonra Istituto Marangoni’de Moda Tasarımı eğitimi almış, ardından Centro di Formazione Professionale’de Moda Tasarımı alanında master yapmıştır. Damat-Tween Orka Group’ta Tasarım Müdürü olarak görev almış, sonrasında Mudo FTS 64 markasının Tasarım ve Marka Müdürlüğü’nü beraber yürütmüştür. Son olarak Mudo’da Tasarım Direktörlüğü görevini yürüten Gülfidanlı, iş yaşamına freelance danışmanlık ve İMA’da eğitimci olarak devam etmektedir.