Moda Fotoğrafında Photoshop Teknikleri (İleri Düzey)

EĞİTİMİN AMACI
Başlangıç Düzeyinde Photoshop programını alan kullanıcıların ileri seviye teknikler ve ‘moda için’ photoshop kullanımı konusunda uzmanlaştırmak isteyenlere yönelik bir eğitimdir.
Katılımcılar, “moda fotoğrafı için” ileri seviye photoshop bilgiler alacak, ileri seviye teknikler hakkında özelleştirilmiş bir eğitim alacaktır. Tüm eğitim uygulamalı yapılacaktır.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

  • İleri Seviye Photoshop Teknikleri (Cilt Temizleme, Content-Aware, Camera Raw Filter, Cilt Maskesi, Makyaj Teknikleri
  • İleri Seviye Seçme, Maskeleme ve Layer Kullanımı
  • Akıllı Katmanlar, Blending Modes Kullanımı
  • İleri Seviye Layer Kullanımına Bağlı Layer Mask ve Foto Montaj Teknikleri
  • Renklendirme Teknikleri, Rengin Gücü, Renk Kullanımı, Renk Derecelendirme Teknikleri
  • Renk Düzeltme, Cilt Tonları Ayarlama Teknikleri.

Not: Eğitim PC’lerde gerçekleştirilecektir.

Süre: 12 Saat (3 saat x 4 gün)

Gün ve Saat: Salı ve Perşembe 18.30 – 21.30

Başlangıç Tarihi: 6 Mart 2018

Eğitim Tarihleri:

6 Mart Salı 18:30-21:30

8 Mart Perşembe 18:30-21:30

13 Mart Salı 18:30-21:30

15 Mart Perşembe 18:30-21:30

Katılım Ücreti: 750 TL

Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

EĞİTMEN:

Nurettin Sarı; İstanbul’da doğdu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünden Derece ile mezun oldu. Yakın dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde yüksek lisans eğitiminde de tezini “Sayısal fotoğrafta renk yönetimi” konusunda yapmıştır.
1990-2001 yılları arasında Türkiye’de reklam dünyasının en köklü firmaları ile dijital manipülasyon çalışmaları yaptı. 2001 yılından sonrada bu çalışmalarını uluslararası arenaya taşıdı. 1994 yılından bu yana IKSV Jazz Festivali kapsamında “Jazz’cı Yüzler” konseptinde fotoğraf çekmekte olup, 2017 yılında bu çalışmalarını kitaplaştırıp, aynı zamanda da çalışmalarını bir sergiyle sanat dünyasına sunmayı planlamaktadır. 2009-2011 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde “Advanced Digital Photography” dersini verdi. Uzmanlık alanları moda, güzellik, portre, dijital manipülasyon, sayısal fotoğrafta renk yönetimidir.
Dijital fotoğraf, digital karanlık oda, dijital manüplasyonlar, dijital fotoğraf ve baskıda renk yönetimi konularında araştırma ve çalışmalarını sürdürüyor. Fotoğrafçılığın yanı sıra Fotoğraf Post-Prodüksiyonu konusunda da profesyonel çalışmalar yapmaktadır.
2005-2013 yılları arasında 4.Levent’teki stüdyo ve atölyelerinde profesyonel fotoğraf ve sanatsal fotoğraf çalışmalarını devam ettirdi. 2013’ten beri de serbest olarak fotoğraf ve sanat çalışmalarını sürdürmektedir.
2013 yılından beri dünyanın en iyi profesyonel fotoğrafçıları ve film yapımcılarının seçildiği Coloratti Pro üyesidir.
Şu sıralar fotoğraf ve sanat yaşantısının yanı sıra Emirgan’daki atölyesinde fotoğraf ile üç boyutlu (3D) tasarımı birleştirerek farklı konularında projeler yapmaktadır. Ayrıca 2015 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesin Fotoğraf Bölümünde öğretim görevlisi olup; “Sayısal Fotoğraf 1”, “Sayısal Fotoğraf 2” ve “Sayısal Fotoğrafta Renk Yönetimi” dersi vermektedir. Aynı zamanda Color Institute İstanbul’un oluşmasına fikir öncülüğü yapmıştır. Fotoğraf ve Sanat faaliyetlerinin yanı sıra, Color Institute İstanbul ile danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarını sürdürmektedir.